Уряд України намагатиметься подовжити дію безмитних режимів торгівлі з ЄС, США та Великою Британією

Наступного року уряд України буде намагатись подовжити дію безмитних режимів торгівлі з ЄС, США та Великою Британією якнайменше на той період, поки йде війна і український бізнес потребує підтримки. Про це заявив заступник міністра економіки України Тарас Качка, повідомляє пресслужба міністерства.

Також, за словами посадовця,  у 2023 р. міністерство економіки активно працюватиме над розширенням українського експорту. Мова йде про розблокування чорноморських портів, зокрема Миколаєва, та розвиток інфраструктури на заході України, в якому бізнесу готові допомагати міжнародні фінансові організації (насамперед ЄБРР), які будуть фінансувати проєкти.

«Свобода навігації, свобода транспорту – те, чого ми прагнемо. Ситуація, коли повинні домовлятися про гарантії безпеки за тим чи іншим маршрутом, – це нонсенс, приклад того, як війни втручаються у торгівлю», – підкреслив Т.Качка.

Ще одним ключовим напрямком роботи у 2023 р. він назвав підтримку вітчизняного бізнесу.

«Наша мета на наступний рік – збільшувати обсяги програм допомоги бізнесу. Мова йде про грантові програми єРобота та програму пільгового кредитування «5-7-9». В умовах війни – це найдієвіші механізми, які дозволяють підтримувати економічну діяльність суспільства. Тобто мова йде не про здешевлення продукції, не про вирівнювання конкурентних переваг, а в першу чергу – про підтримку економічної активності людей. Наше завдання зробити все, щоб під час війни люди думали про бізнес, про його розвиток і про створення нових робочих місць. Щоб не впасти в депресію, не зупинитися і потрібні саме такі механізми підтримки», – підсумував Т.Качка.

Джерело: https://www.apk-inform.com/uk