Уряд затвердив порядок використання коштів в проєкті «Прискорення інвестицій в АПК»

Кабінет міністрів України затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Прискорення інвестицій у сільське господарство України». Відповідне рішення уряд прийняв на засіданні 30 вересня. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Порядком пропонується зокрема, визначити механізм використання коштів авансу позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), критерії розподілу авансу позики між виконавцями та фінансовий механізм перерахування коштів авансу позики з рахунку Мінфіну на відкриті в АТ «Укрексімбанк» рахунки виконавців проєкту:

  • Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,
  • Міністерство розвитку громад та територій України,
  • Міністерство юстиції України,
  • Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру,
  • Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«З метою пом’якшення окремих обмежень на шляху до зростання участі приватного сектора, зокрема, малих і середніх підприємств, у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України урядом спільно із МБРР було започатковано проєкт „Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство“. В рамках реалізації цього проєкту 27 серпня 2019 року було підписано угоду про позику між Україною та МБРР №8973-UA, яка набрала чинності 20 травня цього року», — розповів Олександр Кава, заступник міністра фінансів.

Таким чином, уряд прийняв рішення, яке врегульовує питання затвердження порядку використання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті на 2020 рік, з метою забезпечення фінансування спільного із МБРР проєкту.

«Наступним кроком буде прийняття окремого рішення уряду, яким буде визначено конкретні суми, що будуть надані виконавцям проєкту, за результатами засідання стратегічної робочої групи для підтримки розвитку сектору сільського господарства і агробізнесу в рамках проєкту», — додав Кава.

Джерело: www.agravery.com