Успішний старт програми підготовки сертифікованих енергоменеджерів

28 січня 2016 року в рамках проекту “Енергоефективність у громадах”, що виконується Німецьким Товариством міжнародного співробітництва (GIZ) спільно з громадською організацією “Школа енергоефективності” проведено тренінг з підготовки сертифікованих фахівців з енергетичного менеджменту.

Це був перший випуск сертифікованих фахівців з енергоменеджменту для 14-ти міст України для шести областей України!

Організатори програми, ГО «Школа енергоефективності» та проект «Енергоефективність у громадах», який виконується GIZ, разом з Інститутом енергозбереження і енергоменеджменту НТУУ «КПІ» розробили програму 5-денного тренінгу, яка об’єднала знання і досвід викладачів спеціалізованого ВУЗу та провідних фахівців-практиків з Академії публічно-приватного партнерства, Київського центру енергоефективності, Асоціації енергоаудиторів.

Важливою складовою тренінгу стало знайомство з досвідом впровадження енергоефективних проектів в муніципальних і житлових будівлях Києва, серед яких – будинок, в якому встановлено один із перших індивідуальних теплових пунктів, а в подальшому, завдяки створенню ОСББ поступово впроваджено ряд інших заходів з підвищення енергоефективності, а також загальноосвітня школа та дитячий садок, в яких була проведена комплексна термомодернізація.

Спілкування та дискусії з фахівцями під час цих екскурсій дозволили учасникам тренінгу отримати інформацію не тільки про позитивні наслідки реалізованих заходів, а й про труднощі та проблеми, з якими, нажаль, довелося зіткнутися.

Практичні заняття від Київського центру енергоефективності стали чудовою нагодою ознайомитися з енергоефективними матеріалами і діючими зразками енергоефективного обладнання, а також розробками техніко-економічного обгрунтування і принципами відбору інвестиційних проектів. Пройшовши навчання, фахівці з енергоменеджменту отримали навички з проведення термографической зйомки будівель, а також набули практичні знання з проведення енергетичних обстежень.

Таким чином, п’ять днів тренінгу видались наповненими новою важливою інформацією, цікавими екскурсіями, корисними дискусіями. За цей час учасники оволоділи не тільки технічними, але й нормативно-законодавчими, фінансово-економічними, організаційно-правовими аспектами впровадження енергоефективних проектів, отримали важливі поради щодо залучення фінансування державних програм підтримки енергоефективності, взаємодії з міжнародними фінансовими інституціями та проектами технічної допомоги.

Логічним завершенням тренінгу став успішно складений екзаменаційний залік, за результатами якого всі учасники тренінгу отримали «Свідоцтво енергоменеджера» державного зразка.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

Діяльність Громадської організації “Школа енергоефективності” відбувається під егідою Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України  і поширюється на всю територію України. Навчально-освітній процес здійснюється на базі регіональних осередків.

Основною метою створення і функціонування «ШКОЛИ ЕЕ» є навчання і консультування працівників сфери освіти, населення, представників промислових підприємств та державних установ і організацій, учнів, студентів з питань енергозбереження та енергетичної ефективності, проведення науково-практичних заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності освітніх установ, та на формування у широкого загалу населення культури енергоспоживання та енергозбереження.

«ШКОЛА ЕЕ» здійснює освітню, науково-методичну, консультаційну і практико – реалізаційну діяльність в сферах енергозбереження, енергоефективності та раціонального природокористування.

http://see.org.ua/ua/novyny/60-2016-02-04-07-06-00