Уся «велика четвірка» компаній-аудиторів вийшли з РФ

Усі чотири консалтингові компанії з переліку «великої четвірки» – Deloitte, Ernst & Young (EY), KPMG та PwC – розривають свої зв’язки з операціями в Росії. Про це повідомляє Reuters.

Першими з «великої четвірки», що залишили обидві країни-агресорки після вторгнення Кремля в Україну, стали компанії PwC і KPMG.

«На тлі ескалації війни глобальна організація EY більше не буде обслуговувати російських державних клієнтів, державні підприємства або підсанкційні юридичні та фізичні особи в будь-якій точці світу», – повідомили в EY в понеділок, 7 березня.

Також EY почала реструктуризацію своєї російської дочірньої фірми, щоб відокремити її від глобальної мережі.

Компанія заявила, що у неї понад 4700 співробітників в Росії, які є частиною її глобальної мережі вже понад 30 років. Також там додали, що допомагають 700 співробітникам в Україні з фінансовою підтримкою, переїздом, транспортом та імміграційними послугами.

Надвечір 7 березня до трійці приєдналась й компанія Deloitte, пише Financial News.

«Ми відокремимо нашу практику в Росії та Білорусі від глобальної мережі фірм-членів. Deloitte більше не працюватиме в Росії та Білорусі», – ідеться в заяві компанії. «Хоча ми знаємо, що це правильне рішення, воно вплине на близько 3 тис. професіоналів Deloitte, які перебувають у Росії та Білорусі».

«Велика четвірка», проводить аудит бухгалтерських книг величезної кількості компаній – «блакитних фішок», що часто є ключем до отримання підтримки міжнародних інвесторів, нагадує Reuters. 

2 березня Deloitte першою з групи заявила, що переглядає свою діяльність в Росії. Та що не обслуговує жодні структури центрального уряду Росії.

Раніше про вихід з Росії повідомила консалтингова компанія Accenture, у російському офісі якої працювали близько 2300 людей. McKinsey, Boston Consulting Group і Bain & Company припинили роботу з російськими клієнтами, а Grant Thornton відокремилась від своєї російської філії.

Джерело: https://biz.liga.net/ua