Ведення бізнесу
Подорожчання енергоресурсів вплинуло практично на всі галузі економіки, зокрема, і на тваринництво. Зросли витрати на опалення та забезпечення електроенергією приміщень для утримання тварин. У цій ситуації фермери шукають альтернативних рішень, одним з яких може стати переробка відходів на біогаз. Це дозволяє господарствам самостійно генерувати енергію, заощаджувати, утилізувати відходи та зменшити обсяг викидів парникових газів.
Досвід використання новітніх технологій для переробки відходів уже мають деякі українські свиногосподарства. Одним з таких підприємств є ПП «Сігма» (Дніпропетровська область).
«Наше підприємство вже близько восьми років, як відмовилося від газу і використовує для обігріву твердопаливні котли. На одному з майданчиків — відгодівельнику — встановили біогазову станцію, яка працює суто на свинячій гноївці — без додавання жодних інших субстратів. На фермі близько 10 тис. свиней, які щодня продукують 80-100 м³ гноївки. З неї виробляється 2,5 тис. м3 біогазу, що дорівнює 80-100 кВт електроенергії. Цього достатньо для забезпечення потреб майданчика. При цьому при виробництві біогазу генерується близько 150 кВт теплової енергії», – говорить Артур Лоза, директор з розвитку тваринництва ПП «Сігма».
Також серед альтернатив для заощадження фахівець виділяє системи рекуперації тепла та використання енергії сонця.
«Ключова проблема — вартість таких проєктів. Якщо не розглядаємо їх як окремий бізнес, але систему власного електро- і теплозабезпечення, то це дороговартісна інвестиція. Враховуючи її екологічну та соціальну складову було б правильно заручитися підтримкою з боку держави. Це б дозволило вітчизняному свинарству відповідати кращим світовим практикам, бути енергонезалежним та енергоефективним, а також соціально-відповідальним», – говорить Артур Лоза.
Нагадаємо, що основні філії ПП «Сігма» розташовані в с. Степове Слобожанської ТГ — маточник (1800 свиноматок, 80 опоросів на тиждень) і комплекс дорощування. Також виробничі майданчики компанії зосереджені в Новомосковському та Синельниківському районах.
Джерело: https://agroreview.com/