V Форум місцевого розвитку – унікальна міжнародна платформа обміну досвідом регіонального та місцевого розвитку

2-3 вересня в місті Трускавець проходить V Форум місцевого розвитку, який зібрав представників місцевого самоврядування з різних регіонів України та держав-сусідів.

У заході беруть участь Василь Лозинський перший заступник Міністра розвитку громад і територій, Ірина Гримак, голова Львівської обласної ради, Максим Козицький, голова Львівської обласної державної адміністрації та Сергій Чернов, президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад». Також долучились народні депутати України, іноземні делегації, представники місцевих рад з різних регіонів України. Міжнародні партнери, іноземні гості з Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини, експерти у галузі місцевого самоврядування, представники міжнародних організацій, неурядових організацій, бізнесу, аналітичних центрів та програм міжнародної технічної допомоги, які працюють в Україні.

«Ми маємо бути спільними у думках і мріяти про сильну державу. Реформа децентралізації – це нелегкі рішення, але вона реалізовується заради результату – успішної нової історії України. Децентралізація не завершена, але це одна з найуспішніших реформ, яка отримує схвальні відгуки серед міжнародних партнерів»,  – зазначив Василь Лозинський

Дніпропетровську область на Форумі представляли голови Межівської, Миколаївської, Першотравневої територіальних громад та Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (DIA).

Організатори форуму Львівська обласна рада та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» цьогоріч запланували  абсолютно нові напрямки дискусій на теми:

  • «Можливості та виклики розвитку громад у контексті європейського зеленого туризму»,
  • «Перспективи розвитку вугільних територій»,
  • «Цифрова трансформація громад – крок за кроком до перетворень».

Відкриваючи Форум, Ірина Гримак, голова Львівської обласної ради та Максим Козицький, голова Львівської обласної державної адміністрації зазначили, що Форум – це унікальна нагода отримати максимум корисної інформації та знань, які сконцентровані одночасно в одному місці й доступні для всіх. А високий рівень представництва – свідчення актуальності проблем, які винесені для обговорення, а також запорука конструктивних й плідних дискусій та обміну досвідом задля вироблення дорожньої карти спільного руху вперед. Ірина Гримак у виступі підкреслила, що дуже важливо, щоб виконавча гілка влади й місцеве самоврядування працювали в унісон і формували спільний вектор подальших здобутків.

Під час панельної дискусії «Цифрова трансформація громад – крок за кроком до перетворень» Алім Молодан, заступник директорки DIA, презентував традиційні та інтерактивні діджитал інструменти, які є в активі Дніпропетровського інвестиційного агентства та надають вичерпну інформацію про регіон та територіальні громади на етапі ознайомлення. Це:

 

«Дніпропетровщина як регіон має великі перспективи. При цьому важливо, щоб громади розвивалися рівномірно. І ми як регіональне інвестиційне агентство спільно з органами місцевого самоврядування створюємо та сприяємо застосуванню нових інтерактивних комунікаційних платформ» – повідомив Алім Молодан.

Своєю чергою Володимир Зражевський поділився досвідом та успіхами Межівської територіальної громади в реалізації унікального інструменту цифрової системи обліку власних земельних активів на платформі ArcGIS Online.

«Це портал громади, багатошарова карта, на якій зазначена повна інформація про земельні ділянки, їхніх власників, цільові призначення. Тут вказано інфраструктурні обмеження на території громади. Це уніфікована інформація для інвесторів. Також картою представлено повну схему планування території. Ми постійно оновлюємо дані на цьому порталі й завдяки цьому розвиваємося. Карта дає повну інформацію про громаду», – поділився досвідом Володимир Зражевський.