Ведення бізнесу
“Потенціал для кліматичних дій” — динамічна ініціатива, що співфінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, з радістю оголошує про офіційне відкриття Українського кліматичного офісу. Комісар Європейського Союзу з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініус Сінкевічус, Федеральна міністерка довкілля, захисту природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Штеффі Лемке, Посолка ЄС в Україні Катерина Матернова та Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець об’єднали свої зусилля задля досягнення спільної мети – забезпечити зелену та справедливу трансформацію України. Завдяки значному фінансуванню в розмірі 3,5 млн євро від Європейського Союзу та уряду Німеччини, а також виконавцю зобов’язань Deutsche Gesellschaft für International Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, ініціатива сприятиме трансформації кліматичного ландшафту України, актуалізуючи зелений порядок денний та кліматичні дії в усіх національних та галузевих політиках, зокрема, під час відновлення України.
Комісар Віргініюс Сінкевічус заявив:
Жахлива війна, від якої страждає Україна, залишається у центрі нашої уваги, проте не зупиняє процеси зміни клімату та його наслідки. Якщо ми правильно діятимемо у питаннях щодо зміни клімату, ми зможемо стимулювати зелене відновлення України. Ми очікуємо, що Український кліматичний офіс не лише допоможе Україні виконати свої міжнародні кліматичні зобов’язання, а й сприятиме відновленню країни на засадах “відбудуємо краще та екологічніше ніж було”, аби Україна стала взірцем у зеленому переході для інших.
Як центр передового досвіду, Український кліматичний офіс може діяти незалежно і об’єднувати різних учасників комплексного процесу відновлення. Таким чином, він може сприяти залученню до процесу трансформації всього суспільства. Це важливий політичний сигнал,
– Федеральна міністерка довкілля, захисту природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Штеффі Лемке.
Кліматичний офіс – заключний елемент в етапі розбудови кліматичного врядування в Україні. Кліматичний офіс підтримуватиме Уряд України в реалізації кліматичної політики та допомагатиме регіонам і бізнесу впроваджувати проєкти з декарбонізації та адаптації до зміни клімату. Інституція стане механізмом залучення зелених фінансів (кліматичних фінансів) для післявоєнного відновлення України та сприятиме розвитку системи торгівлі квотами на викиди в Україні,
– зазначив Руслан Стрілець, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.
Незважаючи на те, що Український кліматичний офіс було лише нещодавно створено, він прагне стати провідним координаційним центром з питань навчання, адвокації, інновацій у кліматичних питаннях, а також у питанні сталого відновлення України. За словами пані Матернової,
Це важливий крок у побудові сталого європейського майбутнього для України. Зелена реконструкція має стати перемогою для України та Європи. Український кліматичний офіс – це ще одна відчутна частина присутності ЄС в Україні.
Курт Вандерберге, генеральний директор Генерального директорату ЄС з питань клімату, надіслав наступне звернення з нагоди відкриття Українського кліматичного офісу:
Ми всі бачимо зв’язок між європейською інтеграцією, зеленою реконструкцією та кліматичними амбіціями. Щиро сподіваємося, що Український кліматичний офіс відіграватиме важливу роль у прискоренні європейської інтеграції України, підтримуючи та мобілізуючи всю українську економіку для пошуку інноваційних рішень та підвищення обізнаності про кліматичні можливості.