В ООН вважають, що 40% українців потребують гуманітарної допомоги

В Україні 17,6 млн осіб або майже 40% всього населення країни потребують гуманітарної допомоги. Про це заявив заступник генсекретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс.

Він заявив, що жертвами війни стали понад 7 тис. цивільних. Майже 8 млн українців виїхали в інші країни, 5,3 млн є внутрішньо переміщеними особами.

На засіданні він заявив, що українці тижнями переховуються від бомбардувань у підвалах. Зруйновані будинки, школи, лікарні та інші об’єкти цивільної інфраструктури, а цілі міста і села стоять в руїнах.

«Через кілька днів у Женеві представить нову програму допомоги Україні на 2023 рік, яка передбачає виділення міжнародними донорами $4 млрд для допомоги 11 млн людей, які постраждали від війни‎»‎, — повідомив Гріффітс.

Своєю чергою представник рф при ООН дмитро полянський заявив, що міжнародна спільнота спеціально «випинає страждання українського народу». Він додав, що через місяць після вторгнення кремль був готовий до перемир’я, але ні Захід, ні Київ не погодилися на умови кремля.

У відповідь на це постпред США при ООН Лінда Томас-Гріффіт заявила, що рф незаконно вивозить українських дітей, розлучаючи їх з батьками, і насильно видає їм російські паспорти.

Крім того, за її словами, рф регулярно перешкоджає вивезенню зерна через Чорне море, посилюючи світову продовольчу кризу.

«‎Ми не можемо дозволити рф використовувати продовольство і енергію як зброю війни, особливо в зимовий час. Це шкодить багатьом країнам і це вбиває українців. Всі ці дії росії — депортація українських дітей, перешкоджання проходженню суден з продовольством, бомбардування мирного населення і мирної інфраструктури — не схожі на дії країни, яка готова до миру і яка є членом Ради Безпеки ООН», — зауважила постпред США при ООН.

Джерело: https://latifundist.com/