В Україні створено проєкт «Mining Front» для відновлення зруйнованої добувної інфраструктури

В Україні за ініціативи Національної асоціації добувної промисловості України (НАДПУ) у партнерстві з Austrian Association For Integration започатковано проєкт «Mining Front». Він спрямований на відновлення добувної інфраструктури, зруйнованої внаслідок російського вторгнення.

Метою проєкту є надання донорської фінансової та матеріальної допомоги підприємствам галузі, що постраждали через бойові дії, на добровільній, некомерційній, рівній та взаємній основі. Передбачається, що її консолідуватимуть за участі міжнародних сервісних та добувних компаній, фінансових інституцій.

Виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак, проєкт стартував 16 вересня 2022 року, а підготовку до нього розпочали ще у травні-червні. У рамках проєкту, зокрема, планується надавати допомогу підприємствам, які працюють, але мають труднощі з логістикою. Також передбачається допомога підприємствам, яким потрібне обладнання для забезпечення та покращення роботи.

Партнером проєкту є австрійської громадської організація Austrian Association For Integration. Її основною функцією є пошук донорів серед міжнародних добувних та сервісних компаній, фінансових установ та ГО. Безумовно, зазначає Ксенія Оринчак, ідеться і про координацію процесів, що відбуватиметься у співпраці з НАДПУ, оскільки важливо, аби реципієнти отримали необхідну допомогу. З боку України вся співпраця ведеться через Асоціацію.

Під допомогою від донорів мається на увазі обладнання та комплектуючі як з боку спонсорів чи Austrian Association For Integration, так і закупівля його в Україні, якщо це можливо. Кожен випадок розглядатимуть окремо і ухвалюватимуть рішення.

«Для цього ми створили анкети як для донорів, так і реципієнтів, аби розуміти, яка саме допомога потрібна та від кого її отримати. Усе, що потрібно для функціонування підприємств, зокрема, кошти для них. Але це отримають підприємства, які дійсно існують та офіційно зареєстровані», – зауважила Ксенія Оринчак.

Серед донорів є швейцарські та німецькі компанії, проте наразі вони не називатимуть себе публічно – можливо, це станеться після перемоги України.

На допомогу можуть претендувати абсолютно всі добувні підприємства України, які постраждали внаслідок війни, чиє функціонування під загрозою або які вже зупинилися. У рамках проєкту їх не ділять за категоріями – газові, металургійні або вугільні.

«Проєкт точно діятиме до моменту перемоги України у війні з Росією. Бо Росія цілеспрямовано знищує добувні підприємства, аби показати свою міць якщо не на полі бою, то у знищенні енергетичної інфраструктури нашої країни, обстрілах підприємств, які сплачують найбільше податків до держбюджету. Цілком імовірно, що цей проєкт функціонуватиме і після закінчення війни, аби відновити втрачене у добувній галузі», – відзначила Ксенія Оринчак.

Міжнародні партнери від початку повномасштабного вторгнення Росії надали Україні $17,5 млрд макрофінансової допомоги. Про це наприкінці серпня 2022 року заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Джерело: www.gmk.cente