Ведення бізнесу
Великобританія є одним із найбільших донорів військової допомоги Україні. Також, країна продовжує підтримувати бюджет і економіку України, допомагати відновити енергетичну систему та іншу цивільну критичну інфраструктуру, які зазнали пошкоджень від російських повітряних ударів.
Великобританія серед усіх країн з самого початку війни запроваджувала пакети найбільш широких та передових санкцій проти агресора, аби продемонструвати, що дії рф є неприйнятними. Країна вже запровадила санкції проти понад 1,2 тис. російських фізичних осіб та понад 120 юридичних осіб з часу вторгнення.
Через проєкт Світового банку, Великобританія надала Україні допомогу у розмірі $500 млн. Залучені кошти буде спрямовано на відшкодування видатків державного бюджету на виплати соціальної допомоги сім’ям з дітьми, заробітної плати працівникам державних закладів вищої освіти, а також комунальних послуг. Також, у 2022 році Уряд Великої Британії надав Україні понад $1,5 млрд для фінансування Держбюджету України.
Відповідно до угоди між урядом Сполученого Королівства та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, підписаної 14 листопада 2022 року Великобританія стане донором Фонду енергетичної підтримки України. Документ передбачає початковий внесок до Фонду у розмірі 5 млн фунтів стерлінгів із загальної суми у 10 млн.
Сполучене Королівство стало першою європейською країною, яка надала летальну допомогу Україні, та очолило рух підтримки України, з метою нашого самозахисту, у тому числі за допомогою протитанкової зброї та танків.
Від початку війни Великобританія відправила в Україну легку протитанкову зброю нового покоління NLAW, бойові танки Challenger 2, «сотні» ракет Brimstone, 120 броньованих машин, серед яких – патрульні машини Mastiff, «десятки» важких БПЛА для забезпечення матеріально-технічної підтримки ізольованих сил, системи протиповітряної оборони, зокрема, ракети Starstreak, гусеничні машини Stormer як мобільні платформи для Starstreak, понад 200 тисяч одиниць захисного спорядження, зокрема, шоломи, бронежилети, далекоміри та медичне обладнання.
Окрім того, Сполучене Королівство надало спеціальне зимове обладнання для наших військових, а також гуманітарну допомогу на загальну суму 16 млн фунтів, з яких 12 млн фунтів надано на заходи реагування Всесвітньої продовольчої програми, ще 4 мільйони фунтів стерлінгів призначені для Міжнародної організації з міграції. Ці кошти допоможуть забезпечити генератори, притулок, ремонт водогонів та мобільні медичні клініки.
У 2023 році Великобританія виділить 2,3 млрд фунтів стерлінгів ($2,7 млрд) на підтримку України. Частина з них — це, гуманітарна допомога, така як генератори, частина — це, військова техніка, частина — навчання військових ЗСУ.
Також, Великобританія розширила навчальні програми для українських військових і буде навчати військових медиків та військових інженерів. Крім того, країна вже підготувала 10 тисяч українських військових у Сполученому Королівстві та мають намір підготувати ще 20 тисяч.
Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці залишається важливим пріоритетом двох країн.
Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Великою Британією, також демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торговельним партнером області.
За результатами 2022 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області становив $9,76 млн, який знизився на 80%. Серед товарів, які мають найбільший попит у британських споживачів є чорні метали та вироби з них, насіння та плоди олійних культур, залізничне устаткування, електричні машини тощо.
Експортні операції здійснювали 56 підприємств з Дніпропетровської області.
Основні компанії експортери – це підприємства металургійного комплексу, машинобудування, переробної промисловості та АПК.
ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):
Імпорт товарів з Великої Британії у Дніпропетровську область складав $28,3 млн та зменшився у порівнянні з 2021 роком на 42,8%. Дніпропетровщина найбільше купувала засоби наземного транспорту, алкогольні напої, машини та обладнання, фармацевтичну продукцію та іншу продукцію.
Імпортні операції здійснювали 202 підприємства імпортера.
ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):
Імпортні операції переважно здійснювали переробні, харчові, торговельні та машинобудівні підприємства.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел