Верховна Рада прийняла два євроінтеграційні законопроекти у довкіллєвій сфері

18 липня Парламент схвалив в цілому проєкт Закону України про ратифікацію Поправки та Другої поправки до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті № 0154, поданий Президентом України. “За” проголосували 323 народних депутати.

Законопроєкт розширює перелік видів діяльності, на які поширюється Конвенція, запроваджує моніторинг та постійну звітність про виконання Конвенції. Це особливо важливо у повоєнний період. Адже Україна має відбудовуватися за європейськими стандартами та вимогами.

Також Верховна Рада схвалила у першому читанні урядовий законопроєкт № 6477 «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів». “За” віддали свій голос 296 народних обранців.

Ще у 2016 році Україна ратифікувала Київський протокол Орхуської Конвенції, підтвердивши готовність вести свою екологічну політику відкрито, взаємодіяти з громадянами та залучати їх до вирішення довкіллєвих питань. З прийняттям законопроєкту ми зможемо виконати цю умову та повністю імплементуємо Протокол про реєстри викидів та перенесення забруднювачів.

“Попри війну, ми маємо виконувати свої євроінтеграційні зобов’язання. Схвалення законопроектів ще раз підтверджує серйозність намірів України стати частиною Європейського Союзу. Тож продовжуємо скорочувати відстань до ЄС, будуємо нове майбутнє для нашої країни”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Джерело: Урядовий портал