Ведення бізнесу
Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України» (№ 9627). Зміни мають створити сприятливі умови для реалізації інвестиційних проєктів, спрямованих на відновлення економіки України під час дії воєнного стану та у відбудовний період після закінчення воєнних дій шляхом спрощення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок.
Що передбачає спрощений порядок цільового призначення землі?
Закон скасовує необхідність обовʼязково розробляти містобудівну документацію та документацію із землеустрою для зміни цільового призначення землі з сільськогосподарського на промислове на територіях за межами населених пунктів у разі, якщо щодо них відсутня затверджена містобудівна документація на місцевому рівні. Це скоротить термін отримання необхідних дозволів від кількох років до кількох місяців.
При цьому зміна цільового призначення земельних ділянок має здійснюватися за рішенням їхнього власника шляхом подання заяви про внесення відомостей до Державного земельного кадастру та на підставі мотивованого висновку органу містобудування і архітектури про дотримання обмежень у використанні земель.
На таких територіях надалі можуть бути розміщені:
Процедуру спрощеної зміни цільового призначення для зазначених потреб пропонується застосовувати протягом воєнного стану та 5 років з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні чи відповідній окремій місцевості.
Такий спрощений механізм діє в Україні з 2022 року щодо релокованих підприємств, мультимодальних терміналів, портів на Дунаї, житла для ВПО, інженерно-комунікаційних мереж, об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури.