Війна не зупиняє інновації в агросекторі

Війна скоригувала плани ІМК, однак не змусила зупинитися в інноваційному розвитку.

Про це розповів керівник відділу R&D Олексій Місюра на Facebook-сторінці компанії. 

Він зазначив, що цього року на понад 25 тис. га посівів компанія використала технології диференціації норм внесення добрив, посівного матеріалу та гербіцидів. 

«У попередні роки завдяки цій технології ми здебільшого підвищували врожайність у високопродуктивних зонах поля. А у сезоні-2022 воєнні дії змусили нас застосувати й інший підхід до цієї технології: економія в зонах низької продуктивності поля (де зменшення норми найменше впливає на врожайність культур) дозволила зекономити 250 т азотних добрив. В умовах війни, коли справдились очікувані проблеми з постачанням, це суттєво», — пояснив Олексій Місюра. 

Він підкреслив, що потенційно 45% площ, які обробляють підприємства ІМК, підходять для використання технологій точного землеробства, тож ще є над чим працювати. Зокрема, разом із компанією OneSoil компанія планує повністю автоматизувати створення карт-завдань для внесень добрив та посіву. Також планується провести ширше випробування технологій сканування листової поверхні з одночасним внесенням добрив. 

«Перспективи ширшого використання деяких технологій, про які ми почали говорити ще кілька років тому, війна зробила ближчими. Наприклад, ми вже неодноразово випробовували різні моделі дронів для обприскування посівів, але поки це не знаходило масштабного впровадження, оскільки технологія дорожча за авіацію і не дає такого виробітку гектарів. Сьогодні ж ми точно не знаємо, чи дозволять в Чернігівській і Сумській областях використання сільськогосподарської авіації. Це спонукає глибше замислитися про пошук альтернативи», — підсумував експерт.

Джерело: https://agroportal.ua/