Викрадення мерів українських міст –воєнні злочини російських окупантів

Російські окупанти викрадають мерів українських міст.

11 березня 2022 року невстановлені особи з числа збройних сил Російської Федерації, погрожуючи застосуванням вогнепальної зброї викрали міського голову міста Мелітополя Івана Федорова.

12 березня 2022 року окупанти викрали селищного голову Нікольського Василя Митька

13 березня 2022 року невстановлені особи з числа військовослужбовців збройних сил РФ викрали мера міста Дніпрорудне Євгенія Матвєєва. Також, погрожуючи застосуванням вогнепальної зброї, викрали голову Мелітопольськоі райради Сергія Прийму, попередньо провівши незаконний обшук за місцем його проживання.

Для чого це робиться? Російські окупанти діють за сценарієм 2014 року:

  • викрадення законно обраного керівника;
  • встановлення на його місце гауляйтера, який підписує будь-які документи — про здачу міста чи області, про проведення референдуму, про утворення «народної республіки» тощо;
  • скасування українського мовлення та заміна його на російське;
  • встановлення блокпостів на в’їзді та виїзді до населеного пункту;
  • ліквідація силовиків, які залишилися в місті, але не здалися;
  • крім того, окупанти намагаються посіяти паніку та страх серед місцевих мешканців.

Російські загарбники намагаються фізично та психологічно зламати законно обраних представників влади та схилити їх доколабораціонізму із силами вторгнення, щоб створити ілюзію підтримки місцевим населенням «руського миру». Українці у тимчасово окупованих містах та селищах України продовжують масові протести проти присутності озброєних окупантів.

За всіма випадками розпочато кримінальні провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) – повідомляє Офіс генпрокурора.

Посадовці ЄС засуджують викрадення мерів українських міст, назвавши це «військово-політичною агресією» Росії проти України, яка має припинитися.

«Найрішучіше засуджую невибіркові обстріли Росією цивільних осіб в Україні, а також викрадення Росією мерів Мелітополя та Дніпрорудного та інших українців. Такі викрадення й інший тиск на місцеву владу України — ще одне кричуще порушення міжнародного права. Військово-політична агресія Росії проти України має припинитися», – написав Шарль Мішель, президент Європейської ради, на своїй сторінці у твіттері.

«ЄС рішуче засуджує викрадення мерів Мелітополя та Дніпрорудного російськими збройними силами. Це ще одна атака на демократичні інституції в Україні та спроба встановлення незаконних альтернативних структур управління у суверенній країні», – йдеться у повідомленні Високого представника ЄС Жозепа Борреля, який він також оприлюднив на власній сторінці у Twitter.

За матеріалами порталів Децентралізація, Укрінформ та Інтерфакс-Україна