Вільногірський ГМК направить 3,5 млн грн на модернізацію гідротранспорту

Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (Вільногірський ГМК), філії АТ «ОГХК», вкладе 3,5 млн грн в проєкт перенесення черги гідротранспорту. Про це йдеться в повідомленні на сторінці UMCC Titanium в Facebook.

Зокрема, Вільногірський ГМК займеться перенесенням черги гідротранспорту в напрямку просування фронту видобутку кар’єра. Реалізація проєкту дозволить підприємству заощадити до 60 млн грн на рік.

Кожного року велика та мала розкривна техніка у кар’єрі рухається вперед на відстань, яка іноді досягає 1 км. Самоскиди БелАЗ та BELL транспортують руду з місця видобутку на склад рудної маси, звідки за допомогою спеціальної техніки з використанням води перетворена на пульпу руда направляється пульповодами на збагачувальне виробництво. Пересування черги гідротранспорту «навздогін» кар’єру дає можливість скоротити плече відкочування важких самоскидів та зекономити не тільки дорогоцінний час на транспортування руди, а ще й паливо.

Щороку виробництво «крокує» однією з двох черг. Цього року заплановано перенести забійну установку другої черги гідротранспорту на ділянці «Південь» кар’єру №7 на відстань близько 800 метрів в напрямку фронту видобутку. Це скоротить на 680–750 метрів плече відкочування самоскидів. Тобто, кожен рейс важкого самоскида зменшиться загалом на відстань близько 1,5 км.

Пересування черги гідротранспорту «навздогін» кар’єру дозволить скоротити плече відкату важких самоскидів й заощадити час і паливо на транспортування.

«З урахуванням кількості ходок в зміну всіх самоскидів, що працюють на ділянці «Південь», економія на паливі складе близько 5 млн грн на місяць і, відповідно, близько 60 млн в рік», – повідомив головний інженер Вільногірського ГМК Олексій Рябінін.

Термін проведення робіт розрахований на 35 днів. За сприятливих погодних умов згідно з проєктом будуть проведені будівельні роботи, підготовлені площі під склад рудної маси, подовжені трубопроводи та облаштовані всі комунікації – перенесені підстанції та бустерна установка, укладені плити під них тощо.

Довідково. Вільногірський гірничо-металургійний комбінат спеціалізується на виробництві концентратів рідкісних металів. З 2014 року входить в АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» і є державним підприємством.

Джерело: www.gmk.center