У такий спосіб світова металургія планує досягти декарбонізації промисловості до 2050 року та задовольнити попит на «зелену» сталь.
Міжнародна група виробників сталі закликає США та Євросоюз прийняти глобальний стандарт викидів, щоб досягти декарбонізації сталеливарної промисловості до 2050 року та задовольнити попит споживачів на «зелену» сталеву продукцію. Про це повідомляє Fastmarkets.
У листопаді 2022 року Міжнародна група виробників сталі, включаючи Асоціацію виробників сталі, Nucor, CELSA Group, Steel Dynamics Inc (SDI), Commercial Metals Company та Institute of Scrap Recycling Industries, створили Глобальну кліматичну раду зі сталі (GSCC).
Група підтримує ідею створення глобального стандарту, який прискорить перехід до виробництва сталі з низьким рівнем викидів, а також визнає потенціал моделі циркулярного використання сталі для скорочення викидів вуглецю.
Головним завданням GSCC є встановлення стандарту у світовій металургії, який ґрунтується на таких принципах:
- зменшення викидів парникових газів у галузі;
- встановлення стандарту, який не залежить від технології та методу виробництва продукції;
- встановлення стандарту в рамках системи, яка включає викиди 1,2 та 3 категорії;
- встановлення стандарту, який відповідає науково обґрунтованим підходам до обмеження підвищення глобальної температури від доіндустріальних показників рівнем у 1,5 ºC до 2050 року;
- надання відповідної інформації щодо сталого виробництва сталі особам, які приймають рішення.
«Сьогодні ми маємо технологію, яка дає змогу скоротити викиди вуглекислого газу в процесі виробництва сталі на 70%. Глобальна промисловість має спиратися на інновації, завдяки яким виробництво сталі в США уже стало чистішим, тому що «зелена» та цифрова економіка в усьому світі буде побудована на сталі», – зазначив Леон Топалян, гендиректор Nucor.
За словами гендиректора US Steel Дейва Беррітта, світова металургія потребує пришвидшення стандартизації та декарбонізації, а також співпраці в цьому напрямку.
«Ми маємо залучити Китай і переконатися, що Індія також буде залучена до декарбонізації. Але спочатку нам слід виконати свою роботу і переконатися, що металургія США рухається в правильному напрямку», – додав він.
Консалтингова компанія Wood Mackenzie прогнозує, що викиди вуглекислого газу в сталеливарній промисловості до 2050 року скоротяться на 30% у порівнянні з 2021 роком. При цьому декарбонізація світового ГМК до 2050 року коштуватиме компаніям $1,4 трлн.
У 2021 році сталеливарна промисловість світу викинула понад 3,3 млрд т парникових газів, з яких понад 2 млрд т припадає на Китай.
Джерело: www.gmk.center