Ведення бізнесу
На 2018 рік спільним Українсько-Німецько-Европейским фондом планується виділити близько 50 млн євро на підвищення енергоефективності як житлового, так і приватного сектору України. Зі сторони Німецького уряду — 10 млн евро на гранти, які будуть розіграні серед об’єднаних громад.
Про це в Дніпропетровській обласній раді в рамках Тижнів Німеччини говорили учасники конференції з питань енергоефективності, енергозебереження, відновлювальної енергії та „зелених” технологій. На заході були присутні представники громадськості, підприємці, голови сіл, міст та новостворених ОТГ. Своїм досвідом поділились українські та німецькі експерти у сфері енергоефективності та „зелених” рішень, серед яких були представники німецьких проектів GIZ та IWO e.V., німецькі компанії „Рехау” та „Хенкель Баутехнік”.
„Дуже добре, що німецький досвід знаходить свою реалізацію в Україні в цілому і в області зокрема. Сьогодні „зелена” економіка стала світовим трендом. Ми використовуємо європейський досвід, поступово змінюємо власний менталітет і таким чином напрацьовуємо „Зелену політику області”. Зміни вже очевидні. На альтернативне опалення ми перевели комунальні заклади Дніпропетровщини: школи, дитячі садки, лікарні, зокрема, найбільший обласний лікарняний комплекс на вул. Космічній (дитяча лікарня, пренатальний центр, міська лікарня №8). В області вже працює і будується декілька сонячних електростанцій. Встановлюється LED-освітлення, потроху розпочинає застосовуватися електротранспорт, навіть є приклади, коли звичайний багатоквартирний будинок встановив у себе геліоколектор, таким чином забезпечивши гарячу воду всім мешканцям”, — прокоментував голова облради Гліб Пригунов.
Головним завданням запровадження «зеленої економіки» в області є досягнення енергонезалежності та безпеки. Завдяки альтернативним відновлювальним джерелам енергії Україна поступово зможе суттєво знизити потребу у природному газі. До того ж перехід до чистих, безвідходних видів енергії, модернізація промислового виробництва, зниження відсотку викидів СО2 — усе це є умовами вступу нашої країни до Євросоюзу.
Також на конференції було презентовано проект ТОВ ПК „Дніпровський” зі створення підприємства з вироблення енергії з відновлювальних джерел. Проект знаходиться на супроводі Дніпропетровського інвестиційного агентства.
Комплекс призначений для:
Вироблення теплової та енергетичної енергії передбачається шляхом спалювання біопалива, що є відходом основного виробництва.
Будівництво комплексу передбачається в дві черги. Введення в експлуатацію першої черги планується у квітні 2018 року.
Всі заходи енергозбереження в області спрямовані на збільшення енергонезалежності України, саме тому німецький досвід є таким необхідним нашій країні. Німецькі партнери вже другий рік поспіль запроваджують „зелені” технології на Дніпропетровщині.
„Ми сподіваємося, що досвід наших іноземних колег допоможе області розвиватися у „зеленому” напрямку. Дуже добре, що на конференції були присутні не тільки представники великих підприємств, а й керівники громад, які хочуть зробити свої ОТГ більш успішними”, — завершив Гліб Пригунов свій виступ.