Ведення бізнесу
Минулого тижня в Києві відбувся ХІІІ Форум розвитку громадянського суспільства, на якому зібралися активісти, представники уряду, міжнародних організацій та експерти з різних галузей. Єдність і стійкість – гасло цьогорічного форуму, який став важливою платформою для обговорення актуальних викликів та можливостей для розвитку громадянського суспільства в умовах війни та післявоєнної відбудови України.
“Сильне громадянське суспільство — запорука вільної демократичної країни. Форум відображає запит суспільства — стояти та вистояти, бути об’єднаними, приймати актуальні рішення, для цього посилюючи один одного, шукати більше спільного, донатити, підтримувати економіку, втілювати проєкти розвитку. Ми стоїмо — за нашу країну та її майбутнє. І вистоїмо. Українське громадянське суспільство воює за демократію і будує демократію. Перемога і вступ до Євросоюзу — дві складові, які будуть рухати нас”, відкриваючи форум зазначив Олександр Корнієнко Перший заступник Голови Верховної Ради України.
Основними темами заходу стали роль громадянського суспільства у зміцненні демократії, відновленні інфраструктури, а також захисті прав людини в умовах війни. Учасники форуму також обговорили, як міжнародна підтримка та співпраця з українським суспільством можуть допомогти в перехідний період, сприяти сталому розвитку регіонів та зміцнити соціальну згуртованість. Вібувся пітчинг донорських проєктів, де були представлені наступні проєкти і програми:
Важливою була дискусія щодо необхідності переосмислення ветеранської політики в Україні та переходу від патерналістської моделі політики до моделі партнерства між ветеранами, суспільством, роботодавцями і державою. Дискусія підкреслила принцип “Нічого для ветеранів без ветеранів”, який означає формування нової культури управління, де врахування голосу ветеранів стає обов’язковим елементом політики. Їхній життєвий шлях, поєднаний із розумінням наслідків війни може суттєво підвищити якість урядових рішень і програм, як підтримки так і розвитку ветеранського бізнес-середовища.
Також акцент був зроблений на національній ідентичності, яка є стрижнем, навколо якого будується державна єдність, безпека, економічний розвиток і зовнішнє просування країни. Нинішня війна є перш за все війною за ідентичність, а мова, культура, культурний продукт – не лише будівельним матеріалом нації, але і потужною зброєю. Культурно-інформаційний простір є надважливим полем бою, а активна культурна політика – необхідною передумовою нашої перемоги. Для успіху такої політики українське суспільство має всі можливості, важливо лише не лише це усвідомити, ай а й перейти до рішучих та послідовних дій, як на рівні держави, та і на рівні організацій, громад, об’єднань.
Під час експертної дискусії “Волонтерський рух як елемент формули обороноздатності України” говорили про базові напрями роботи ОГС для посилення обороноздатності України – зброя, дрони, авто, тактична медицина, гуманітарна робота та евакуація цивільних, іноземні волонтери та легіонери, найактуальніші проблеми у сфері законодавчого регулювання підтримки волонтерського руху.
Також під час Форуму були організовані:
Детальніше про форум тут
Довідково
ХІІІ щорічний Форум розвитку громадянського суспільства проводиться Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з УНЦПД та ЦЕДЕМ; за підтримки Європейського Союзу; за фінансової підтримки урядів Норвегії та Швеції; Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та UK International Development в рамках ініціативи «Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-In- tegrity)»; ПРООН в Україні і фінансування урядів Данії та Японії; Save the Children та Humanitarian Leadership Academy (HLA); Програми підтримки ОБСЄ для України; Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії; Альянсу Українських Організацій Громадянського Суспільства; Міжнародного фонду «Відродження»; Фонду ім.Ч.С.Мотта та у партнерстві з Секретаріатом Кабінету Міністрів України.