Які рекорди встановили області України у 2021 році

2021 рік в Україні запам’ятався багатьма рекордами – рекордним врожаєм, зростанням зарплат та інвестицій тощо. До вашої уваги пропонуємо подивитися, чим визначним відзначилася кожна область України минулого року.

Одразу кілька областей України можуть похвалитися рекордним урожаєм:

  • у Херсонській області минулого року зібрали найбільший урожай овочів відкритого ґрунту – 1,1 млн тонн;
  • у Волинській області був найбільший урожай вівса – 95,7 тис. тонн;
  • у Житомирській області – найбільший урожай гречки (24,1 тис. тонн) та картоплі (1,9 млн тонн);
  • у Чернігівській області – урожай озимого жита (134,2 тис. тонн);
  • у Кіровоградській області – урожай соняшника (1,6 млн тонн);
  • у Вінницькій області – урожай зернових та зернобобових (6,6 млн тонн).

Дніпропетровська область у 2021 році стала лідером за обсягом реалізованої промислової продукції – на 559,8 млрд грн.

Вінницька область реалізувала найбільший обсяг сільськогосподарських тварин на забій. Найбільший обсяг виготовленої будівельної продукції був на Одещині – на 24,2 млрд грн.

Запорізька область стала лідером із встановленої потужності вітряних електростанцій. Також в області вирощують найбільше черешні – 25% від усього обсягу в Україні.

Івано-Франківська область у 2021 році – перша із приросту капітальних інвестицій (+63,6%), Чернівецька область – зі зростання обсягу капітальних інвестицій у житлове будівництво (+92,5%).

Київська область минулого року стала лідером за площею житла, прийнятого в експлуатацію – 1,4 млн квадратних метрів. Крім того, область лідирує за кількістю нових місць у дитсадках (2860) та за обсягами виробництва яєць (3 млрд штук).

На Донеччині було зафіксовано найбільший розмір середньомісячної зарплати по Україні – 14809 грн. Найнижчий рівень безробіття у 2021 році був у Харківській області – 6,8%.

Закарпатська область лідирує за кількістю відкритих пунктів вакцинації проти COVID-19 – 213 пунктів. Крім того, у регіоні виконали 97% показників нового шкільного меню, встановивши лідерство у проведенні цієї реформи. А Полтавська область – перша із підключення шкіл до платформи «Всеукраїнська школа онлайн».

Найменше дорожньо-транспортних пригод у 2021 році сталося у Луганській області – 907 випадків.

Рівненщина очолила рейтинг прозорості регіонів України. Львівська область стала рекордсменкою за кількістю вступників до закладів професійно-технічної освіти.

У рейтингу «Євромапа-3» Чернігівська область лідирує у сфері «Гендерна рівність».

Тернопільська область у 2021 році увійшла до Книги рекордів України за розміщення найбільшого банера із зображенням Степана Бандери. А Сумська область у першому півріччі стала лідером за часткою україномовних пісень в ефірі місцевих радіостанцій.

Черкаська область може похвалитися найнижчою середньою ціною газу для населення за річним тарифом – 7,89 грн за кубометр.

На Миколаївщині зафіксовано найвищий рівень оснащення багатоквартирних житлових будинків лічильниками теплоенергії – 98,7%. Хмельницька область стала лідером із встановленої потужності біомасових та біогазових електростанцій.

Джерело: https://www.slovoidilo.ua/