Ведення бізнесу
Європейська комісія (ЄК) оголосила про запуск роботи над пілотним механізмом із розвитку ринку водню. Про це йдеться у повідомленні інституції.
Механізм спрямований на підвищення прозорості попиту та пропозиції на водневому ринку Євросоюзу.
Як зазначається, цілі ЄС до 2030 року щодо споживання відновлюваного водню в промисловості та на транспорті забезпечать наявність попиту. Однак що стосується пропозиції, лише невелика кількість водневих проєктів досягла остаточних інвестиційних рішень. Окрім того, укласти угоди вдалося небагатьом виробникам і споживачам попри взаємний інтерес.
ЄК прагне допомогти розширити ринок шляхом збору та обробки даних щодо попиту та пропозиції на відновлюваний низьковуглецевий водень, а також з’єднання європейських покупців із місцевими та міжнародними постачальниками. Пілотний механізм працюватиме під егідою Європейського водневого банку, запущеного у 2022 році, і діятиме 5 років.
Механізм базуватиметься на відповідній ІТ-платформі. ЄК розпочала пошук постачальника послуг для її розробки, і планує підписати контракт до кінця поточного року, аби розпочати роботу до середини 2025-го.
Пілотний механізм також зробить доступною для громадськості відповідну некомерційну конфіденційну інформацію, аби підвищити прозорість ринку та підтримати інвестиції. Він також покликаний забезпечити синергію з іншими ініціативами та схемами підтримки ЄС.
За даними ЄК, пише Montel, наразі в ЄС налічується 254 проєкти з виробництва відновлюваного водню, з яких 170 знаходяться в експлуатації, а 84 перебувають на стадії будівництва. Разом вони складають майже 3 ГВт потужності.
Очікується, що ще 8 ГВт будуть введені в експлуатацію після того, як будуть запущені проєкти з відновлюваного водню, відібрані для отримання €720 млн на пілотному аукціоні Європейського водневого банку у 2023 році. Умовою отримання коштів є їх запуск до 2030 року. Другий аукціон планується провести до кінця поточного року, фінансування надходить від продажу квот EU ETS.
Джерело: gmk.center