ЄС схвалив закон про стимулювання виробництва «зелених» технологій

Уряди ЄС офіційно схвалили новий закон, покликаний забезпечити 40% виробництва сонячних панелей, вітрових турбін, теплових насосів та іншого екологічно чистого технологічного обладнання в межах блоку. Про це йдеться у повідомленні Європейської Ради.

Блок також прагне досягти 15% світового виробництва цих технологій до 2040 року.

Окрім того, цей крок також має на меті зміцнити європейську промисловість в умовах конкуренції з США та Китаєм.

Закон про промисловість з нульовим рівнем викидів ( Net Zero Industry Act, NZIA) набуде чинності наступного місяця або на початку липня поточного року, після того, як його підпишуть президенти Європарламенту та Ради ЄС, і опублікують в офіційному журналі ЄС.

Закон створить сприятливі умови для інвестицій у «зелені» технології шляхом:

  • спрощення процесу отримання дозволів для стратегічних проєктів;
  • полегшення доступу до ринку для стратегічних технологічних продуктів (зокрема, в рамках державних закупівель або аукціонів з продажу відновлюваних джерел енергії);
  • підвищення кваліфікації європейської робочої сили в цих секторах;
  • створення платформи для координації дій ЄС у цій сфері.

Для сприяння інноваціям NZIA пропонує створити сприятливі регуляторні рамки для розробки, тестування та перевірки інноваційних технологій (так звані «регуляторні пісочниці»).

Окрім того, закон встановлює щорічну потужність закачування щонайменше 50 млн т CO2, яка має бути досягнута до 2030 року в геологічних сховищах, розташованих на території ЄС.

Як зауважує Reuters, цей закон є центральним елементом зусиль ЄС, спрямованих на те, щоб стати не лише світовим лідером у скороченні викидів парникових газів, а й у виробництві необхідних технологій.

Європа все більше покладається на Китай, який, за прогнозами, матиме 80% світових виробничих потужностей у галузі сонячної енергетики. У ЄС також побоюються, що «зелені» субсидії у розмірі $369 млрд, передбачені американським законом про зниження інфляції, спонукатимуть європейських виробників до переїзду.

Нагадаємо, що промисловість ЄС прагне глибокої реформи енергетичного ринку. Дефіцит інвестиції у європейську енергомережу оцінюється в €800 млрд до 2030 року, йдеться у звіті European Round Table (ERT). Виробники відновлюваної енергії скаржаться, що їм не вистачає мережі для підключення сонячних панелей та вітрогенераторів, в той час, коли Європа бореться з високою вартістю плати за існуючі енергомережі.

 

Джерело: https://gmk.center