Ведення бізнесу
Уряди ЄС офіційно схвалили новий закон, покликаний забезпечити 40% виробництва сонячних панелей, вітрових турбін, теплових насосів та іншого екологічно чистого технологічного обладнання в межах блоку. Про це йдеться у повідомленні Європейської Ради.
Блок також прагне досягти 15% світового виробництва цих технологій до 2040 року.
Окрім того, цей крок також має на меті зміцнити європейську промисловість в умовах конкуренції з США та Китаєм.
Закон про промисловість з нульовим рівнем викидів ( Net Zero Industry Act, NZIA) набуде чинності наступного місяця або на початку липня поточного року, після того, як його підпишуть президенти Європарламенту та Ради ЄС, і опублікують в офіційному журналі ЄС.
Закон створить сприятливі умови для інвестицій у «зелені» технології шляхом:
Для сприяння інноваціям NZIA пропонує створити сприятливі регуляторні рамки для розробки, тестування та перевірки інноваційних технологій (так звані «регуляторні пісочниці»).
Окрім того, закон встановлює щорічну потужність закачування щонайменше 50 млн т CO2, яка має бути досягнута до 2030 року в геологічних сховищах, розташованих на території ЄС.
Як зауважує Reuters, цей закон є центральним елементом зусиль ЄС, спрямованих на те, щоб стати не лише світовим лідером у скороченні викидів парникових газів, а й у виробництві необхідних технологій.
Європа все більше покладається на Китай, який, за прогнозами, матиме 80% світових виробничих потужностей у галузі сонячної енергетики. У ЄС також побоюються, що «зелені» субсидії у розмірі $369 млрд, передбачені американським законом про зниження інфляції, спонукатимуть європейських виробників до переїзду.
Нагадаємо, що промисловість ЄС прагне глибокої реформи енергетичного ринку. Дефіцит інвестиції у європейську енергомережу оцінюється в €800 млрд до 2030 року, йдеться у звіті European Round Table (ERT). Виробники відновлюваної енергії скаржаться, що їм не вистачає мережі для підключення сонячних панелей та вітрогенераторів, в той час, коли Європа бореться з високою вартістю плати за існуючі енергомережі.
Джерело: https://gmk.center