Ведення бізнесу
Унаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, життя мільйонів українських громадян змінилось. В часи економічної скрути жінки змушені взяти на себе більше відповідальності за фінансову безпеку своїх сімей.
У зв’язку з цим, UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення ООН, за підтримки Європейського Союзу (ЄС) розпочинає новий проєкт, спрямований на посилення економічної спроможності вразливих жінок, які постраждали від війни, зокрема, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), жінок з інвалідністю та постраждалих від гендерно обумовленого насильства.
У рамках проєкту передбачено створення 20 Офісів з підтримки зайнятості, які охоплюватимуть не менше 50 територіальних громад України. На базі офісів жінки зможуть безкоштовно набути навичок прикладної професії, знайти допомогу у пошуку роботи та отримати стартові набори для початку власної економічної діяльності. Це допоможе їм досягти економічної незалежності, розширити права та можливості, тим самим запобігаючи гендерно обумовленому насильству та пом’якшуючи його наслідки. Адже економічна залежність від кривдника залишається важливим фактором, через який жінки не наважуються розірвати аб’юзивні стосунки.
“Економічне зміцнення жінок має надзвичайну вагу для ЄС, особливо в поточній складній ситуації в Україні. Можливості зайнятості для жінок сприяють їхньому загальному благополуччю в довгостроковій перспективі, а також сприяють зміцненню розвитку та єдності громади. Особисті історії успіху кожного об’єднаються в загальну картину відновлення України”, – підкреслила Секторна менеджерка з питань культури, прав людини, гендерної рівності та національних меншин при Делегації Європейського Союзу в Україні, Тетяна Шульга.
«Перед початком війни статистика свідчила, що дві третини жінок та дівчат в Україні зазнавали певної форми гендерно обумовленого насильства протягом життя. На жаль, під час війни цей ризик зростає. Окрім цього, на сьогодні велика кількість жінок стали головним чи навіть єдиним джерелом доходу в сімʼях, піклуючись про дітей і старших членів родини. Багато жінок-ВПО втратили роботу. Згідно з дослідженнями ООН, 44% ВПО не мають постійного заробітку. Водночас 71% ВПО, які не планують повертатися додому найближчим часом, хочуть розпочати економічну діяльність. Саме тому розширення економічних можливостей жінок – важливе завдання, на якому варто зосередити увагу. Проєкт “WE ACT II” є значним кроком на шляху до того, щоб у жінок в Україні були ресурси для відновлення свого життя та забезпечення кращого майбутнього для себе та своїх сімей», – зазначив Мустафа Елканзі, виконуючий обов’язки представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
За додатковою інформацією звертайтеся до Даніель Янової, yanova@unfpa.org
Довідкова інформація: Проєкт «WE ACT II: Діємо задля жінок та їхніх можливостей» є продовженням 20-місячної програми «WE ACT», спрямованої на посилення спроможності місцевих організацій протидіяти гендерно зумовленому насильству та просування гендерної рівності в Україні, яку UNFPA впроваджувало за фінансової підтримки Європейського Союзу. «WE ACT II» – це 15-місячний проєкт, який сприятиме розширенню економічних можливостей вразливих жінок з особливим фокусом на тих, які проживають у віддалених населених пунктах.