Ведення бізнесу
Європейська Рада наприкінці квітня поточного року на два роки відтермінувала впровадження нових галузевих стандартів звітності відповідно Директиви про корпоративну звітність зі сталого розвитку (CSRD) для певних секторів і підприємств третіх країн.
Директива, що дозволяє дворічну відстрочку, була опублікована в Офіційному журналі ЄС 8 травня, вона набуде чинності 28 травня.
Цей крок відклав прийняття галузевих стандартів звітності зі сталого розвитку для компаній з ЄС у відповідних секторах та загальних стандартів звітності у цій сфері для компаній з країн, що не входять до блоку, до 30 червня 2026 року.
«Це дозволить компаніям зосередитися на впровадженні першого набору ESRS і обмежити вимоги до звітності до необхідного мінімуму. Це також дасть більше часу для розробки стандартів сталого розвитку для окремих секторів і стандартів для компаній, що не входять до ЄС», – йдеться в повідомленні Євроради.
Рішення узгоджується із занепокоєнням, висловленим у звіті Єврокомісії за жовтень 2023 року щодо довгострокової конкурентоспроможності блоку. Тягар звітності визначено як ключову проблему для бізнесу.
CSRD була ухвалена в листопаді 2022 року. Під її дію підпадають приблизно 50 тис. компаній, які зареєстровані на ринках ЄС або провадять значну діяльність у країнах блоку. Вимоги щодо розкриття інформації встановлено Європейськими стандартами звітності про сталий розвиток (ESRS).
Спочатку стандарти застосовуватимуться лише до публічних і великих приватних компаній, але згодом будуть розширені, щоб охопити малий і середній бізнес. Крім того, ESRS торкнуться компаній за межами блоку, які відповідають певним вимогам на основі доходу та присутності в ЄС.
Перший набір компаній, які мають відповідати вимогам CSRD, починаючи з 2024 року повинні включати до річних звітів показники щодо сталого розвитку, викладені в директиві, пише ESG Dive. Другий раунд, якого стосується відстрочка, охоплює нафтогазову, гірничодобувну, автотранспортну, харчову, автомобільну, сільськогосподарську, енергетичну та текстильну галузі.
Нагадаємо, що Міжнародна торгова палата (ICC) назвала ряд проблем, з якими зіштовхнулися компанії протягом першого звітного періоду перехідного етапу впровадження CBAM і запросила ЄС до діалогу із цих питань.
Джерело: https://gmk.center/ua/