Європа повинна залишатися стійкою перед обличчям агресії та війни – Генеральна секретарка РЄ

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич відзначила День Європи 2022 року закликом до європейських держав відновити свої інвестиції у права людини, демократію та верховенство права перед обличчям «жахливого насильства та сейсмічних змін».

Презентуючи свою щорічну доповідь Moving Forward 2022 («Рух вперед 2022»), Генеральна секретарка засудила російську агресію проти України та високо оцінила «твердість характеру, хоробрість і рішучість» Українського народу.

«Ми наважилися повірити, що подібні картини – подібні реалії – належать до минулого Європи. Ми помилялися. Історія повернулася на наш континент найжорстокішим шляхом. Масштаби руйнувань і довгострокові геополітичні наслідки все ще не виявлені.

«Рада Європи єдина у своїй солідарності з Україною. Ми продовжуємо підтримувати країну та її народ і будемо робити це за допомогою подальших, спеціально розроблених заходів, як тільки насильство припиниться. Тим часом ми працюємо з державами-членами, щоб допомогти їм підтримати українських біженців, які прибули до їхніх країн у пошуках безпеки».

Вона наголосила, що швидке призупинення права Росії на представництво та її подальше виключення з Організації було неминучим через дії  російського уряду, які дорого коштували його власним громадянам, додавши: «2022 рік стане роком, коли вони втратять захист Європейської конвенції з прав людини, свою спроможність подавати заяви до Європейського суду з прав людини та своє місце в цій загальноєвропейській родині.

«У ширшому сенсі це попередження для всіх нас. Те, що трапилося одного разу, може повторитися… Успіх наших багатосторонніх відносин, мультилатералізм, залежать від рішучості урядів забезпечити, щоб основні права їхніх громадян були переплетені з кожним аспектом життя на нашому континенті. Слова та обіцянки на міністерських сесіях мають значення, але вони не є самоціллю. Важливо те, що обіцянки виконуються, результати досягаються і стандарти дотримуються: для виконання цього є політична воля.

«Рада Європи була заснована 73 роки тому, у помин Другої світової війни та на обіцянці «ніколи знову». Для України ця обіцянка не виконана. Це не провал самих багатосторонніх відносин, а результат насильницького відходу окремої країни від цінностей, які лежать у їхній основі. Урок, який потрібно витягти, полягає в тому, що наш успіх як Організації – і як континенту – залежить від рішучості наших держав-членів робити правильні речі: інвестувати в права людини, демократію та верховенство права як основу справедливого майбутнього».

Генеральна секретарка: Європа повинна залишатися стійкою перед обличчям агресії та війни (англійською та французькою)

Джереоло:  https://www.coe.int/uk/web/kyiv