За 4 місяці 2021-го вантажні перевезення Дніпром збільшилися на 1,2 млн тонн

За даними Міністерства інфраструктури України, за підсумками перших 4-х місяців 2021 року вантажні річкові перевезення Дніпром склали 3,12 млн тонн і збільшилися на 1,2 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«Старт реформи річкових перевезень і відновлення внутрішніх водних шляхів залишаються одним із пріоритетних завдань Мінінфраструктури на цей рік. І ми продовжуємо активну підготовку відповідних підзаконних актів для імплементації нового закону «Про внутрішній водний транспорт», а також для створення окремого Держфонду внутрішніх водних шляхів, з якого в майбутньому модернізуватиметься та відновлюватиметься необхідна річкова інфраструктура. Вже зараз, за перші 4 місяці цього року вантажні перевезення Дніпром збільшилися на 1,2 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом 2020-го. Сподіваюсь, ця позитивна тенденція збережеться надалі», – зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Відтак, протягом січня-квітня поточного року було здійснено 3465 рейсів у порівнянні з 1694 рейсами за аналогічний період 2020-го.

Основна частка вантажів — будівельні, обсяги транспортування яких виросли на 126% і досягли 1,97 млн тонн. На другому місці – зерно (804,8 тис. тонн). Також річкою активно транспортується металопродукція (340 тис. тонн).

Крім цього, завдяки проведенню робіт з ремонтного черпання на річках Дніпро і Прип’ять, необхідних для відновлення повноцінного суднового руху на Дніпрі, постачальники дизельного палива змогли розпочати перші річкові поставки.

Джерело: Мінінфраструктури