За 9 місяців «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестував в розвиток виробництва $ 282,3 млн

За січень – вересень цього року капітальні та операційні інвестиції «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищили $ 282 млн. За прогнозом, у 2019 році вони складуть понад $ 390 млн.

Незважаючи на значне зниження цін на металопродукцію, особливо в другому півріччі, «АрселорМіттал Кривий Ріг» зберігає високі темпи інвестицій.

Зокрема, в цьому році підприємство завершило реконструкцію дрібносортного стану № 250-4, в який інвестували понад $ 50 млн. Крім цього, гарячі випробування проходить нова машина безперервного лиття заготовок № 3, добудовують МБЛЗ-2 – загальна вартість цього проекту становить близько $ 144 млн. Плюс не зупиняється реконструкція другого агломераційного цеху: три з шести агломашин вже оновлені, на черзі – четверта за рахунком. Викиди пилу на кожній з шести агломашин будуть скорочені на 250 тонн на рік – сукупне зменшення складе близько 1500 тонн в річному обчисленні.

Також підприємство будує електровоздуходувку виробництва компанії Siemens ($ 13 млн) і реалізує інші проекти для металургійного виробництва, на частку якого припадає велика частина інвестицій.

Для свого гірського департаменту «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує здобувати великогабаритну гірську техніку для видобутку та транспортування руди, нове обладнання для дробильних і збагачувальних фабрик, а також шахти.

Незважаючи на скорочення бюджету інвестиційної програми, підприємство планує завершити в цьому році свої ключові проекти та приступити до нових. Вони вимагатимуть значних інвестицій. Йдеться про реконструкцію першого блоку конвертерного цеху (конверторів №№ 1-3), модернізацію найбільшої доменної печі № 9. Також, було прийнято рішення побудувати фабрику огрудкування з випуску 4,5-5 млн тонн окатишів на рік, що дозволить повністю закрити дві аглофабрики і відповідно знизити шкідливі викиди від виробництва не на 38%, а на 54%. Для реалізації даного проекту було залучено кредит в розмірі $ 350 млн від ЄБРР.

Крім цього «ArcelorMittal Кривий Ріг» продовжує реконструкцію другої аглофабрики вартістю $ 170 млн, яку планується завершити до кінця 2021 року. Свої зобов’язання із зниження промислового навантаження на навколишнє середовище найбільше гірничо-металургійне підприємство України має намір виконати.

Джерело: www.ukraine.arcelormittal.com