Ведення бізнесу
Керівництво Міністерства фінансів України та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) провели перегляд портфеля спільних проектів.
Ключова мета – визначення досягнутих результатів та пріоритетів у реалізації спільних ініціатив. Детальний розгляд портфеля проєктів є важливим етапом співпраці, що сприяє удосконаленню механізмів їх впровадження та підвищенню рівня використання кредитних коштів у рамках проєктів розвитку.
До перегляду доєднались представники Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства енергетики України, Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, НЕК “Укренерго”, АТ “Укрзалізниця”, НАК “Нафтогаз України”, ПрАТ “Укргідроенерго”, АТ “Укрпошта” та інших бенефіціарів спільних з ЄБРР проектів.
“В умовах безпрецедентних викликів, спричинених повномасштабним вторгненням росії, допомога ЄБРР є необхідною для підтримки зусиль Уряду у збереженні стабільності української економіки. Завдяки фінансовим ресурсам, спрямованим у критичні галузі, зокрема енергетику та транспортну інфраструктуру, Україна може ефективно протистояти викликам, забезпечуючи роботу ключових підприємств”, зазначила заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова
ЄБРР є одним із найбільших інституційних інвесторів в Україні. Від початку повномасштабного вторгнення загальний обсяг спрямованого Україні фінансування становить близько 5 млрд євро. Значну частину цих коштів залучено на підтримку енергосектору.
Окремо Ольга Зикова відзначила вагоме збільшення інвестицій Банку в Україну – за 2024 рік вибірка за проектами склала понад 400 млн євро, що вдвічі і більше ніж у 2023 році. Ця допомога є суттєвою для підтримки ліквідності та стійкості роботи ключових суб’єктів господарювання критичної інфраструктури.
В державному секторі на стадії реалізації знаходиться 11 спільних з ЄБРР проєктів на суму понад 2,3 млрд євро. З них отримано близько 1,2 млрд євро.
Сторони погодились, що для ефективного використання ресурсів має бути напрацьовано чіткий план дій, сформований на базі регулярних переглядів та взаємодії ЄБРР з бенефіціарами.
У висновок було визначено головні пріоритети у співпраці з Банком. Зважаючи на зростаючі виклики, що постають перед енергетичною системою України, першочергового значення набуває підтримка діючих та ініціювання нових проєктів в енергетичному секторі, спрямованих на модернізацію наявних потужностей, інтеграцію відновлюваних джерел енергії та посилення енергетичної незалежності країни. Не менш важливим є розвиток транспортної та логістичної інфраструктури.
Джерело: https://www.kmu.gov.ua