Пропозиція для аграріїв долучатися до наповнення «Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України»

2 листопада 2022 року, в Україні презентували «Інтерактивну мапу руйнувань агросектору». Розробники проєкту – Всеукраїнська Аграрна Рада та проєкт «Вкурсі Агро» за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зауважив, що сьогодні аграрії стикаються з великою кількістю викликів – крім війни, на них тиснуть низькі ціни на зерно, складні погодні умови, невизначеність щодо завтрашнього дня.

«Одним із факторів, що ускладнює нам роботу, є обсяг прямих і непрямих руйнувань, які спричинила війна. Я вдячний ВАР, USAID Агро за конструктивні проекти. Завдяки мапі руйнувань, фіксації усіх завданих збитків ми зможемо в подальшому формувати вимоги до їх відшкодування», – наголосив Міністр.

Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), зазначив, що прямі втрати аграрного сектору України внаслідок війни становлять більше ніж $6 млрд, а загальні втрати – понад $ 30 млрд. До війни торгівля с/г продукцією приносила Україні понад $22 млрд, що становило 41% всього експорту.

Розроблені методичні рекомендації: йдеться про певний перелік дій, які потрібно зробити аграріям, щоб задокументувати злочини, скоєні на підприємстві.

До наповнення «Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України» можуть долучитися усі охочі. «Нам важливо, щоб це побачив увесь світ, в тому числі міжнародні організації, які приймають політичні рішення щодо підтримки України. Також важливо, щоб до цієї інформації мали доступ інвестиційні та приватні фонди, які можуть знайти на цьому порталі потенційні проекти та співпрацювати із постраждалими підприємствами», – зазначив Дмитро Кохан.

Наразі на мапі зібрано інформацію про 213 пошкоджених об’єктів у 25 територіальних громадах. Переважна більшість з них стосується пошкоджених земельних ділянок. У рамках проєкту діє консультаційна безоплатна лінія для всіх підприємств, які постраждали. Зателефонувавши за номером телефону +38 067 46 42 305 (вказаний на сайті інтерактивної мапи: www.agrirecovery.com.ua), можна отримати допомогу на будь-якому етапі документування злочину.

Джерело: www.minagro.gov.ua