Закон про підтримку інвесторів – позитивний сигнал для стимулювання розвитку економіки

17 грудня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні ініційований Президентом України Закон про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні. За це рішення проголосувало 252 народних депутатів.

«Ми вдячні Президенту України та народним депутатам за  прийняття цього важливого закону. Це дійсно позитивний сигнал для іноземних та українських інвесторів. Новий механізм підтримки інвесторів сприятиме залученню інвестицій в галузі з великою доданою вартістю, створенню високооплачуваних робочих місць, інтеграції до глобальних ланцюгів постачання та зростанню конкурентоспроможності економіки України на міжнародному ринку», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Законом передбачено підтримку як українських, так і іноземних інвесторів, що реалізують проєкти з обсягом інвестицій від 20 млн євро, у сферах переробної промисловості (крім діяльності з виробництва та обігу тютюнових виробів, спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв), добування з метою подальшого перероблення та/або збагачення корисних копалин (крім кам’яного та бурого вугілля, сирої нафти та природного газу), транспорту, поводження з відходами, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, логістики, освіти, наукової та науково-технічної діяльності, мистецтва, культури, туризму, охорони здоров’я, спорту, курортно-рекреаційній сфері.

Також інвестор має створити не менше 80 нових робочих місць із середньою заробітною платою працівників, розмір якої не менш як на 15% перевищує розмір заробітної плати за відповідним видом діяльності у регіоні, де планується до реалізації проєкт. 

Такі інвестори отримують прямий договір з Урядом та пакет стимулів. Так, державна підтримка може надаватися інвестору у формі податкових та митних пільг або забезпечення об’єктами суміжної інфраструктури необхідних для реалізації інвестиційного проєкту. Важливо зазначити, що загальний обсяг державної підтримки не повинен перевищувати 30% від планового обсягу інвестицій за проєктом.

Джерело: me.gov.ua