Ведення бізнесу
Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (DIA) продовжує ініціативну серію семінарів-практикумів для громад новостворених районів Дніпропетровської області.
1 липня представники громад Новомосковського та Павлоградського районів долучились до обговорення особливостей формування місцевих преференцій. Також у заході взяли участь Ольга Семикіна, виконуюча обов’язки начальника управління економіки, бюджету та фінансів Дніпропетровської обласної ради та Наталія Осадча, доктор економічних наук Інституту економіки промисловості НАН України.
Валентина Затишняк, директорка DIA, відкрила захід, представивши загальну характеристику районів й зазначила, що місцеві преференції та відкриті дані громад є дієвими інструментами для досягнення їх сталого розвитку.
«Павлоградський та Новомосковський райони – це найменші райони області за кількістю населення та площею, але не за своєю значущістю. Тут зареєстровано понад 6 тис. суб’єктів господарської діяльності, які забезпечують 3,4% від загального обсягу реалізованої продукції області у Павлоградському районі та 1,7% – у Новомосковському районі», – прокоментувала Валентина Затишняк.
Наталія Осадча, закцентувала увагу присутніх на важливості Закону “Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями”: «Ухвалення документу – позитивний сигнал для інвесторів. Він стимулюватиме залучення в національну економіку стратегічно важливих інвестицій. У свою чергу це забезпечить високий рівень конкурентоспроможності економіки шляхом впровадження державної підтримки великих інвестиційних проєктів».
«Основне що необхідно зробити на шляху до впровадження преференцій, це зрозуміти, якими ресурсами та інструментами володіє громада і як їх використання допоможе залучити або підтримати діючих інвесторів громади, а саме іноземні компанії та місцевий бізнес» – відмітив Денис Алєксєєнко, юристконсульт DIA, під час головної частини семінару, презентуючи наявні у громадах преференції, що визначені законодавством України.
Детальніше в презентації за посиланням.
Увагу учасників семінару привернули інформаційні ресурси DIA (портал DIA, DIAmap – інтерактивна інвестиційна мапа регіону, DIAgram – модуль відкритих даних), які вони можуть використовувати для промоції власних територій та отримання інформації про регіон в цілому у форматі відкритих даних.
«Громади Новомосковського та Павлоградського районів пропонують 500 га інвестиційно привабливих земельних ділянок. DIAmap регулярно оновлюється завдяки постійній комунікації “Агентство-Громади”» – зазначила Галина Савран, земельний аналітик DIA.
«В умовах конкуренції територій дуже важливо фокусуватися на глобальних цілях та діяти локально. Взаэмообмін досвідом та успішні кейси запровадження місцевих преференцій в громадах якнайкраще підкреслюють високу ефективність таких зустрічей, особливо в умовах “ковідних реалій” задля генерування ідей для подальшого розвитку територій» – підсумувала Валентина Затишняк.
Більше фото з семінару за посиланням.