Заява Президентки фон дер Ляєн про місцеве та регіональне співробітництво між Україною та ЄС для відбудови України

Пані та панове,

Шановний Президенте Зеленський!

Шановний Володимире,

Дякуємо за можливість зробити свій внесок до ваших дуже важливих обговорень. Ми щодня із захопленням бачимо, як відважні громадяни України об’єдналися, щоб підтримати та захистити свої домівки та домівки своїх сусідів перед лицем жорстокого вторгнення Росії.

Ви є джерелом натхнення для багатьох у всьому світі. А ми з вами духом і конкретною підтримкою!

Скоро настане час відбудови України. Фактично воно починається вже у звільнених районах Києва та інших місцях. Українці повертаються до своїх зруйнованих міст і сіл, щоб прибрати руїни, відбудувати будинки та інфраструктуру та відновити економіку. Це величезні зусилля, і ми повинні мобілізувати всі наявні ресурси для відбудови України.

Тому я щиро підтримую пропозицію Президента Зеленського залучити через партнерство міста та регіони Європейського Союзу до цих зусиль з відбудови.

Сила Європи базується на тому, що наші громадяни невтомно працюють над покращенням повсякденного життя та майбутнього наших дітей у містах, селищах, селах та районах. Наші міста та регіони мають досвід і знання, коли йдеться про відновлення та управління повсякденним життям громадян. І ми хочемо поділитися з вами цим досвідом.

Співпраця «рівний-рівному» на всіх місцевих та регіональних рівнях дозволить нам пришвидшити відбудову України. Подумайте про архітекторів, компаній, банкірів та експертів з Європейського Союзу та України, які працюють разом. Ми будемо експоненціально розширювати кількість міст-побратимів і регіонів-побратимів між нашими двома народами.

Ви можете розраховувати на величезну солідарність європейських громадян у підтримці України. І я знаю, що ми також можемо розраховувати на «Європейський комітет регіонів», який активно пов’язує наші місцеві та регіональні мережі в Європейському Союзі з їхніми українськими колегами.

Весь ЄС стоїть за Україною зараз, і після того, як ви перемогли і подолали цю жахливу війну. Ми допоможемо вам відбудувати вашу країну, і ми разом з вами підемо вашим європейським шляхом.

Дякую.

Джерело: https://ec.europa.eu/info/index_en