Заява Високого представника ЄС щодо спроб РФ інтегрувати частини української території до свого складу силовим шляхом

Європейський Союз рішуче засуджує укази президента росії від 25 і 30 травня, якими було спрощено процес надання російського громадянства та видачі російських паспортів громадянам України на території Херсонської та Запорізької областей, які тимчасово перебувають під військовим контролем російських окупаційних військових, а також українським дітям, позбавленим батьківського догляду, і недієздатним особам з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Європейський Союз не визнаватиме цих паспортів, виданих як складова загарбницької війни росії проти України.

Європейський Союз рішуче засуджує будь-які спроби росії замінити демократично обрану та легітимну владу на місцях. Європейський Союз також засуджує спроби ввести російський рубль як паралельну до української гривні валюту, а також спроби нав’язати російські програми та навчальні матеріали, а також змінити мову навчання в школах тих районів Херсонської та Запорізької областей, що наразі знаходяться під незаконним контролем російських окупаційних збройних сил.

Будь-які спроби змінити статус частин території України є явним порушенням міжнародного права, Статуту ООН та Конституції України. Вони надалі підривають суверенітет і територіальну цілісність України та не будуть визнані Європейським Союзом. росія, її політичне керівництво, а також всі ті, хто причетний до порушень міжнародного права та міжнародного гуманітарного права, будуть притягнуті до відповідальності за ці незаконні дії.

Європейський Союз залишається непохитним у своїй підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України та закликає російську федерацію негайно та беззастережно вивести всі свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні