«Зелені» проєкти Дніпропетровщини допоможуть відновити енергетику

Агресор цілеспрямовано знищує цивільні інфраструктурні об’єкти не тільки на Дніпропетровщині, а й по всій в Україні. Серед іншого, ворог руйнує об’єкти енергетики, щоб залишити без тепла та електроенергії якнайбільше українців.

Точні обсяги руйнувань та масштаб майбутніх відновлювальних робіт можна буде підрахувати лише після закінчення війни. Та зрозуміло, що відновлення робитиметься із урахуванням «зеленого» курсу України та Європи. У нагоді може стати уже досить розвинений у нашому регіоні сектор відновлюваних джерел енергії. На супроводі DIA 5 таких проєктів та пропозиції, зокрема щодо будівництва:

  • сонячних електростанцій у Криворізькому та Павлоградському районах;
  • заводу з виробництва водню з використанням відновлювальної сонячної енергії у Дніпровському районі;
  • індустріального парку з виробництва «зеленого» водню з використанням відновлювальної енергії в Нікопольському районі;
  • вітряної електростанції у Синельниківському районі.

В свою чергу, Офіс Президента, розглядає випуск «зелених» облігацій*, як інструмент залучення коштів для повоєнного відновлення міст у такі проєкти як: виробництво «зеленого» водню, «зеленого» аміаку, відновлюваної енергетики.

У разі зацікавленості проєктами у секторі відновлюваних джерел енергії та отриманні детальної інформації, прохання звертатись із запитом на електронну адресу: info@dia.dp.ua.

Довідково:

«Зелені» облігації — борговий інструмент, кошти від продажу якого спрямовуються виключно на фінансування екологічних проектів, зокрема будівництво електростанцій, які працюють на відновлюваних джерелах енергії. В українське законодавство поняття «зелені» облігації введено з 1 липня 2021 року.

Емісію «зелених» облігацій може здійснювати підприємство, що реалізує або фінансує проєкт екологічного спрямування. Кошти від розміщення таких паперів можуть спрямовуватися на фінансування та/або рефінансування витрат проєкту екологічного спрямування, таких, як проєкти у сфері альтернативної енергетики.