Земельні аукціони в умовах воєнного стану

На початку липня 2022 року стартувала земельна реформа. Зокрема набули чинності зміни до закону щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав користування ними через електронні аукціони. Запроваджено нову прозору модель продажу − в єдиній електронній системі «Prozorro.Продажі»*, де земельні торги ділянками всіх форм власності відбуваються у формі електронних аукціонів.

Власники комунальних та державних земель можуть продавати ділянки виключно через електронні аукціони. А сільськогосподарські землі державної та комунальної власності продавати заборонено, їх можна лише передавати у користування (оренда, суперфіцій та емфітевзис).

Приватні власники земельних ділянок, юридичні або фізичні особи, також мають право виставляти власні лоти на ресурсі «Prozorro.Продажі», що підвищує конкуренцію на земельному ринку України.

Сьогодні кожен охочий підприємець має право на придбання в оренду державних, комунальних та приватних угідь за відкритими умовами. Для цього необхідно пройти акредитацію на сайті одного з електронних майданчиків системи «Prozorro.Продажі»**, щоб отримати доступ до земельних аукціонів.

На теперішній час на ресурсі «Prozorro.Продажі» розміщено 19 842 пропозицій від Дніпропетровської області, які включають як земельні ділянки, так і об’єкти нерухомості.

Громади та бізнес Дніпропетровщини беруть активну участь у представленні земельних ділянок для потенційних інвесторів, що зібрані у «Каталог інвестиційних пропозицій DIA». Якщо Ви бажає стати інвестором або партнером, запрошуємо до співпраці. DIA може запропонувати території та будівлі регіону для реалізації інвестиційних проєктів, які мають певні технічні параметри або підібрати пропозицію відповідно до запиту. У разі зацікавленості просимо звертайтесь на email: info@dia.dp.ua

Довідково:

*«Prozorro.Продажі» − це державне підприємство, яке адмініструє електронну торгову систему з продажу державного та комунального майна, а також слугує центральною базою даних для електронних торгів.

Аукціони «Prozorro.Продажі» − це державні аукціони, які гарантують прозорість і регулюються законодавством для здійснення чесних торгів.

**Перелік офіційно акредитованих електронних майданчиків системи «Prozorro.Продажі», можна переглянути за посиланням: https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.