Ведення бізнесу
Підприємства області продовжують працювати у вкрай важких умовах воєнного часу. Труднощі з підтриманням виробничого процесу (енергетичні блекаути, техногенна катастрофа спричинена підривом окупантами Каховської ГЕС), логістикою, наявність складнощів з постачанням сировини, висока собівартість виробництва, зростання цін на вантажні залізничні перевезення та високі ціни на енергоносії – всі ці фактори негативно впливають на можливість здійснення експортно-імпортних операцій підприємствами-виробниками області.
Зазначені обставини призвели до продовження значного падіння рівня зовнішньої торгівлі товарами, який за результатами 1 півріччя 2023 року у порівнянні з аналогічним періоду минулого року, зменшився на 19%, та склав $4,7 млрд (9,4% від загального обсягу України). Сальдо продовжує мати позитивне значення, та складає $326,5 млн.
У першому півріччя 2023 року підприємства Дніпропетровської області експортували власної продукції на $2508,7 млн (12,9% експорту України). У порівнянні з відповідним періодом минулого року, зниження експорту становить 35,6%.
Найбільшу долю експорту склали чорні метали та вироби з них 30,9% ($776 млн), а також руди, шлак 26,5% ($664,1 млн). Експорт руди та шлаку хоча і знизився на 53% у порівнянні з відповідним періодом минулого року, але частка в експорті України збільшилась до 70%.
В той же час, спостерігається зростання обсягів експорту наступних видів товарів, в порівнянні с першим півріччям 2022 року:
(в першому півріччі 2022 року, ще не діяла зернова угода);
Імпорт товарів з країн світу до Дніпропетровської області за перше півріччя 2023 року становив $2182,2 млн (7,2% від обсягу імпорту України) та збільшився у порівнянні з минулим періодом на 15,1%. Найбільш популярними серед вітчизняних споживачів залишаються електричні машини, мінеральні продукти, чорні метали, фармацевтична продукція.
У порівнянні з минулим періодом 2022 року значно збільшились обсяги імпорту наступних видів товарів, а саме:
Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами зі 142 країн світу.