Ведення бізнесу
Зовнішньоторговельний оборот товарів з країнами ЄС складав $ 4,3 млрд та мав позитивне сальдо $ 1,2 млрд. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнює 1,7.
Експорт товарів з Дніпропетровської області до країн ЄС у 2018 році становив $ 2,7 млрд, який у порівнянні з минулим роком збільшився майже на 19%. Та складав більше третини експортних операцій з країнами світу.
Регіон найбільше експортував у 2018 році чорні метали та вироби з них, залізничні локомотиви, електричні машини, руди, шлак та золу, насіння і плоди олійних рослин, жири та олії.
Лідером серед споживачів українських товарів в країнах ЄС стала Польща. Експорт до цієї країни зріс на 35,4% у порівнянні з 2017 роком та складав $ 715 млн. Найбільше Польща купувала руди, шлаки та золу ̶ $ 367,2 млн (51,3% від загального об’єму експорту). Слід зазначити, що експорт цієї продукції зріс у порівнянні з минулим роком на 33%. Експорт чорних металів зріс на 20% та складав $ 149,4 млн, експорт виробів чорних металів теж демонстрував позитивну динаміку (зріст майже 64%) та складав $ 72,1 млн. Експорт палив мінеральних зріс майже у 2 рази у порівнянні з минулим роком та складав $ 82,4 млн. Також, до Польщі експортувались одяг, електричні машини, скло та вироби зі скла, меблі, вироби з деревини, хімічна продукція, жири та олії, насіння та плоди масляничних рослин та інше.
206 підприємств регіону здійснювали експортну діяльність з Польщею, найбільші експортери: ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг», ПрАТ «Дніпровський металургійний завод», ТОВ «Скляний альянс», ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод», ТОВ «Виробничо-будівельна компанія «Агропромінвест», ПрАТ «Дніпропетровський меблевий комбінат», ПП «АТЛАНТА-АГРО», ПрАТ «Надєжда» та інші.
Друге місце серед європейських споживачів продукції регіону посіла Угорщина, експорт до якої зріс майже на 51% у порівнянні з минулим роком та складав $ 307 млн. Країна найбільше зацікавлена у мінеральних паливах (майже 57% від загального об’єму експорту), експорт цієї продукції складав $ 173,6 млн та зріс у порівнянні з 2017 роком на 32%. Руди, шлаки та золи також користувалися великим попитом в Угорщині, експорт яких складав $ 111,5 млн та зріс більш ніж в 2 рази. Також, до Угорщини експортувались картон та папір, чорні метали та вироби з них, насіння та плоди масляничних рослин та інше.
До Угорщини експортувалась продукція 47 підприємств регіону, найбільші експортери: АТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», ТОВ «Металургійний завод «Дніпросталь», ТОВ «Міжнародна паперова мануфактура», ПрАТ «ЕДЕМ», ТОВ «Альтира», ТОВ «ЩЕДРО» та інші.
На третьому місці серед споживачів продукції регіону ̶ Словаччина, експорт до якої складав $ 305,8 млн та залишився майже на рівні минулого року. Значну частину експорту до країни (майже 90%) складали руди, шлаки, золи – $ 270,2 млн. Експорт чорних металів зріс у 2 рази у порівнянні з минулим роком та складав $ 17 млн. На 40% зріс експорт палив мінеральних ̶ $ 7,9 млн. Також, користувались попитом українські вироби з чорних металів, вироби з деревини, продукти неорганічної хімії, залізничні локомотиви, харчові продукти.
Експортні операції зі Словаччиною здійснювали 54 підприємства області, найбільші з яких: ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», ТОВ «Рудомайн», АТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», ТОВ ТПК «Укрхімекспорт», ТОВ «Коксохімтепломонтаж», ТОВ «Компанія «ФРЕШ», НВ ФГ «Компанія МАЇС» та інші.
Імпорт товарів зріс, у порівнянні з минулим роком, лише на 6% та складав $ 1,58 млрд, це майже третина усіх імпортних операцій з країнами світу.
Дніпропетровська область найбільше купувала засоби наземного транспорту, фармацевтичну продукцію, котли, машини та обладнання, електричні машини, полімерні матеріали, картон та папір, хімічну продукцію, меблі, алкогольні та безалкогольні напої, продукти з м’яса, риби.
Серед країн Європейського Союзу, продукцію яких купувала Дніпропетровська область, лідирує Німеччина, імпорт якої зріс у порівнянні з минулим роком на 3% та складав $ 340,2 млн. Українським споживачам цікаві німецьки котли, машини та обладнання, імпорт яких складав $ 73,9 млн, але імпорт цієї продукції зменшився у порівнянні з минулим роком на 23,2%. Не менш цікава для споживачів регіону фармацевтична продукція, імпорт якої зріс на 10,7% та складав $ 72,7 млн. Також, користувались попитом в області полімерні матеріали, папір та картон, хімічна продукція, електричні машини, засоби наземного транспорту, м’ясо та субпродукти.
Друге місце з імпорту товарів займає Італія, імпорт якої зріс більш ніж у 2 рази у порівнянні з минулим роком та складав $ 306,9 млн. Найбільше область купувала мінеральні палива, імпорт яких зріс в 4,5 рази у порівнянні з 2017 роком та складав $ 107,4 млн. Цікаві для споживачів італійські котли, машини ̶ $ 73,8 млн, імпорт яких зріс більш ніж 2,5 рази. На 31% зріс імпорт фармацевтичної продукції та складав 33,2 млн. Імпорт електричних машин зріс більш ніж у 5 разів та складав $ 20,1 млн. Також. область купувала алкогольні напої, продукти з зерна, каву та чай, полімерні матеріали, чорні метали та інше.
Польща займає трете місце серед європейських імпортерів. Імпорт з якої зменшився у порівнянні з минулим роком на 41% та складав $ 204,4 млн. Хоча палива мінеральні й займають найбільшу долю від загального обсягу імпорту з Польщі (15,7%), імпорт цієї продукції зменшився на 83,4% у порівнянні з 2017 роком та складав $ 32,2 млн. Імпорт фармацевтичної продукції зріс на 12% та складав $ 18,7 млн. Також, регіон купував м’ясо та субпродукти, готові продукти із зерна, сіль, сірку, ефірні олії, папір та картон, чорні метали та вироби з них.
Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 25 країн Європейського Союзу.