Ведення бізнесу
Матеріал підготовлено StartUs Insights Discovery Platform за результатами поглибленого галузевого дослідження 5290 стартапів і скейлапів у галузі агротехнологій. Інформація про технологічні рішення, зібрана на основі аналізу даних, наведена в Карті агротехнологічних інновацій.
Технологічні досягнення в сільськогосподарській галузі задовольняють дедалі більший попит на автоматизацію, цифровізацію та екологічну раціональність фермерських господарств. Новітні тенденції в сільському господарстві знаменують перехід до розумного землеробства й ефективного використання часу та ресурсів з одночасним зменшенням втрат врожаю. Розумне землеробство – це перспективна концепція, за якої у веденні сільського господарства використовуються такі технології, як інтернет речей (ІР), комп’ютерний зір і штучний інтелект (АІ).
Роботи та дрони прискорюють автоматизацію ферм, замінюючи ручну роботу на фермі, наприклад збір фруктів, знищення бур’янів або дощування. Знімки з безпілотників і супутників у поєднанні з глобальною системою позиціонування (GPS) надають зображення полів, які мають високу роздільну здатність і враховують конкретну місцевість. Також пристрої ІР, що працюють на базі сенсорних технологій, збирають дані про поле в реальному часі, що дозволяє фермерам ухвалювати рішення на підставі конкретних даних.
Крім того, повсюдне впровадження останніми роками точного землеробства й землеробства в закритому просторі (indoor farming) сприяє розвитку ІР у веденні сільського господарства. Усі ці технологічні інновації разом генерують революційні та стійкі зміни в сільськогосподарській практиці. Основна увага зосереджена не лише на поліпшенні загальної якості та кількості сільськогосподарських культур і удосконаленні управління тваринництвом, а й на досягненні кінцевої мети у вигляді екологічно раціонального майбутнього.
У Карті інновацій викладені 10 найкращих тенденцій і 20 перспективних стартапів у сільському господарстві
Для цього поглибленого дослідження найкращих тенденцій була проаналізована вибірка з 5290 міжнародних стартапів і скейлапів. Результатом цього дослідження є відомості про інновації, зібрані на основі аналізу даних, які поліпшать ухвалення стратегічних рішень, а також огляд новітніх технологій і стартапів в агропромисловості.
Ця цінна інформація отримана завдяки роботі з нашою платформою, яка побудована на базі штучного інтелекту і працює з великими даними StartUs Insights Discovery Platform (Платформа виявлення цінної інформації компанії StartUs) і яка охоплює понад 2,5 млн стартапів і скейлапів по всьому світу. Як найбільший у світі ресурс даних про компанії, що розвиваються, платформа SaaS дає змогу швидко й вичерпно визначати відповідні стартапи, новітні технології та майбутні галузеві тенденції.
На Карті інновацій, що зображена нижче, ви отримаєте огляд 10 найкращих тенденцій, технологій та інновацій у галузі сільського господарства, які впливають на компанії в усьому світі. Крім того, у ній показані 20 відібраних вручну стартапів, кожен із яких працює над розробкою новітніх технологій для розвитку галузі.
На Процентній карті показаний вплив 10 найкращих тенденцій у галузі сільського господарства. У цій карті, яка побудована на основі Карти агротехнологічних інновацій, проілюстровано вплив 10 найкращих тенденцій у галузі сільського господарства у 2022 році. Стартапи та скейлапи працюють над технологічними рішеннями, які допоможуть фермерам автоматизувати роботу на фермі та поліпшити продуктивність. Найбільш значущою тенденцією є інтернет речей (ІР), який дає змогу фермерам краще контролювати потреби окремих сільськогосподарських культур і тварин. Автоматизація зрошування, сільськогосподарської техніки та процесів збирання врожаю ще більше полегшує роботу ферми й одночасно мінімізує втрати. До того ж дрони економлять час, витрачений на агроскаутинг.
Досягнення у сферах штучного інтелекту й машинного навчання також підвищують точність прогнозів і надають цінну інформацію про погодні явища, класифікацію культур та хвороби рослин і тварин. Точне землеробство – ще одна головна тенденція, яка спостерігається у всій галузі. Нарешті, стартапи також розробляють екологічно раціональні рішення для сільського господарства й у такий спосіб просувають нові технології вирощування, як-от гідропоніка та аквапоніка.
Глобальна теплова карта стартапів охоплює 5290 агротехнологічних стартапів і скейлапів.
На зображеній нижче Глобальній тепловій карті стартапів продемонстрований глобальний розподіл 5290 зразкових стартапів і скейлапів, які ми проаналізували для цього дослідження. З цієї карти, створеної на платформі StartUs Insights Discovery, видно, що найбільшим кластером в галузі агротехнологій є Південна Азія, а за нею йдуть Західна Європа та США.
Далі ви познайомитеся з 20 із цих 5290 перспективних стартапів і скейлапів, а також з рішеннями, які вони розробляють. Ці 20 стартапів були відібрані вручну на основі таких критеріїв, як рік заснування, місцезнаходження, зібране фінансування тощо. Залежно від ваших конкретних потреб найкращі для вас варіанти можуть виглядати зовсім інакше.
10 найкращих тенденцій у галузі сільського господарства у 2022 році
Моніторинг посівного поля в традиційному землеробстві вимагає інтенсивної праці, фізичного обладнання, часу та зусиль. ІР є альтернативою цим традиційним методам. Пристрій ІР містить один або декілька сенсорів, які збирають дані та надають точну інформацію через мобільні застосунки або інші засоби в режимі реального часу.
Ці сенсори виконують незліченну кількість операцій, наприклад вимірювання температури та вологості ґрунту, стеження за рослинами та худобою тощо. ІР також полегшує дистанційний моніторинг ферм, забезпечуючи більшу зручність для фермерів. Сенсори ІР також використовуються і в нових системах зрошення для автоматизації доставки води до сільськогосподарських культур. Серед іншого, до них належать сенсори евапотранспірації, локальні сенсори вологості ґрунту та сенсори дощу. Стартапи розробляють інноваційні рішення для сенсорів, які поєднують технологію ІР з дронами, роботами та формуванням комп’ютерних зображень, для підвищення швидкості, правильності та точності сільськогосподарських процесів. Вони надсилають своєчасні сповіщення та поліпшують час реагування для зон, які потребують уваги.
Нестача робочої сили є критичною проблемою, з якою стикаються фермери, і вона стає ще більшою, коли йдеться про масштабні агротехнічні роботи. Тому стартапи виробляють сільськогосподарських роботів, які допомагають фермерам у зборі фруктів, урожаю, посадці, пересаджуванні, обприскуванні, посіві та прополюванні. Усе частіше фермери застосовують роботів для автоматизації повторюваних операцій у полі. Вони використовують розумні сільськогосподарські машини, як-от автономні та напівавтономні трактори, для збирання врожаю. Трактори також оснащені технологією автокерування для полегшення навігації по полю. Крім того, роботи використовуються і в автоматизованих системах управління тваринництвом. Сюди входять автоматизовані ваги, інкубатори, доїльні апарати й автогодівниці. Роботи дозволяють фермерам більше зосередитися на поліпшенні загальної продуктивності та не турбуватися про те, що їхні сільськогосподарські процеси повільні. Вони також запобігають людським помилкам і забезпечують зручність завдяки автоматизації.
Впровадження АІ в сільське господарство надає фермерам цінну інформацію про стан поля в режимі реального часу, допомагаючи їм бути проактивними. АІ надає попередню цінну інформацію для прогнозування погодних даних, урожайності та цін, яка допомагає фермерам ухвалювати обґрунтовані рішення. Чат-боти надають фермерам пропозиції та рекомендації. Алгоритми штучного інтелекту й машинного навчання автоматизують розпізнавання аномалій і хвороб у рослин і худоби. Це дає змогу своєчасно їх виявляти і в разі потреби вживати коригувальних дій. Алгоритми машинного навчання застосовуються також і в біотехнологіях для надання рекомендацій з генного відбору. Крім того, АІ забезпечує легкий доступ до фінансування фермерам, яким було відмовлено в банківському кредитуванні, за допомогою альтернативного рейтингу кредитоспроможності. Стартапи використовують АІ в різний спосіб для створення інноваційних рішень, які поліпшать загальну якість сільського господарства. Наприклад, система бачення якості врожаю (HQV) – це нещодавня агротехнологічна інновація, яка сканує і визначає якість і кількість фруктів та овочів.
Поліпшення продуктивності ферми з одночасним заощадженням витрат – це складне завдання. Але дрони, також відомі як безпілотні літальні апарати (БПЛА), допомагають фермерам ефективно долати ці труднощі. Дрони збирають первинні дані, які перетворюються на корисну інформацію для моніторингу роботи ферм. Оснащені камерами дрони полегшують аерофотозйомку та огляд полів, розташованих як на близькій, так і на далекій відстані. Ці дані оптимізують застосування добрив, води, насіння й пестицидів, забезпечуюючи в такий спосіб точне землеробство. Крім того, дрони полегшують відстеження худоби, геозонування та моніторинг випасу. Вони літають над полями й роблять фотографії, які ранжуються від простих фото у видимому світлі до багатоспектральних зображень, які допомагають в аналізі врожаю, ґрунту та полів. Незважаючи на те що дрони не підходять для моніторингу домашньої птиці, оскільки їх рух лякає птахів, вони ефективні для моніторингу худоби, зокрема випасу, та догляду за сільськогосподарськими культурами. Стартапи також працюють над дронами, які будуть здатні вимірювати рівень хлорофілу, ріст бур’янів, а також мінеральний і хімічний склад ґрунту.
Екологічна раціональність у сільському господарстві означає використання екологічно безпечних методів і ресурсів, які мають нульовий або мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище. ЇЇ прикладом є відповідне для конкретної локації управління сільськогосподарськими культурами та тваринництвом, широко відоме як точне землеробство. Це метод, за яким фермери використовують точну кількість ресурсів, як-от вода, пестициди та добрива, щоб поліпшення якість і продуктивність врожаю. Різні ділянки землі на тому самому полі мають різні властивості ґрунту, отримують різне сонячне світло й мають різний нахил. Тому обробка всієї території фермерського господарства в однаковий спосіб є неефективною і призводить до втрати часу та ресурсів. Для усунення цієї проблеми велика кількість агротехнологічних стартапів розробляє рішення в галузі точного землеробства, щоб поліпшити рентабельність й одночасно розв’язати проблеми екологічної раціональності.
Багато врожаю втрачається через шкідників і хвороби рослин. Хоч на полях і використовуються агрохімікати, вони не є найкращим рішенням, коли йдеться про екологічну раціональність. Застосування біотехнологій у сільському господарстві, навпаки, поліпшує якість вирощуваних культур і худоби. Такі наукові методи, як селекція рослин, гібридизація, генна інженерія та культура тканин, полегшують визначення кращих ознак у рослин. CRISPR-Cas9 – це технологія редагування геному, яка забезпечує високу цільову специфічність із поліпшеною швидкістю та точністю. За її допомогою виробляються трансгенні рослини з такими бажаними якостями, як стійкість до хвороб, посухи, шкідників та висока врожайність. Це поліпшує рентабельність сільськогосподарського виробництва. Стартапи також використовують агробіотехнологічні методи для надання таких рішень, як біопестициди, біогербіциди, біодобрива й біопластики для полів. Ці рішення розв’язують проблеми токсичності ґрунту та гарантують мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.
Великі дані та методи аналітики перетворюють щоденні дані про ферму на корисну інформацію. Статистичні дані про посівні площі, виробництво, землекористування, зрошення, ціни на сільськогосподарську продукцію, прогноз погоди та хвороби культур закладають основу для наступного сільськогосподарського сезону. Аналітичні інструменти використовують дані про погодні явища, сільськогосподарське обладнання, кругообіг води, якість і кількість врожаю, щоб отримати інформацію, яка є важливою для роботи ферми. Це дає змогу виробникам визначати закономірності та зв’язки, які інакше можуть залишитися непоміченими. Декілька стартапів пропонують рішення в галузі аналітики фермерських господарств, які дають фермерам змогу використовувати дані про їхні поля з користю. Наприклад, аналітичні дані полегшують розуміння рівнів поживних речовин у ґрунті, кислотності та лужності, а також вимог до добрив, що дозволяє ухвалювати рішення на основі конкретних даних.
Коливання погоди та екстремальні погодні явища постійно перешкоджають застосуванню звичайних методів ведення сільського господарства. Вирощування сільськогосподарських культур у густонаселених містах, пустелях чи інших несприятливих умовах також створює значні проблеми. Їх можна подолати за допомогою ведення сільського господарства в контрольованих умовах (СГКУ). При СГКУ рослинам контрольовано подається певна пропорція світла, температури, вологості та поживних речовин. Існують різні середовища вирощування, зокрема землеробство в закритому просторі, вертикальне землеробство та теплиці. Усе більше застосовуються такі технології, як гідропоніка та аеропоніка, які передбачають вирощування рослин без ґрунту в рідкому поживному середовищі або в парі. Інша подібна технологія – це аквапоніка, коли одночасно вирощують рослини й рибу. Риба забезпечує рослини поживними речовинами, а рослини очищають воду для риб. Методи СГКУ зменшують кількість шкідників і хвороб, збільшують урожайність і є екологічно раціональними сільськогосподарськими практиками.
Звичайні методи ведення сільського господарства призводять до тривалої ерозії ґрунту й утворення кірки на його поверхні. Оранка, культивація і надмірний випас худоби часто не дають ґрунту достатньо часу для відновлення до наступного сезону врожаю. Відновне сільське господарство, навпаки, спричиняє мінімальне порушення структури ґрунту й одночасно направлене на поліпшення його біорізноманіття та відновлення верхнього шару. До нього входять різні практики, як-от технологія нульовоі обробки ґрунту, обмежений обробіток ґрунту, сівозміна тощо. Наприклад, для відновлення родючості ґрунту на нього між сезонами врожаю висаджуються покривні культури. Крім того, відновне сільське господарство сприяє тому, що поля діють як поглинач вуглецю завдяки секвестрації. Це призводить до зменшення викидів вуглецю в атмосферу та меншого впливу на зміну клімату.
Розумне землеробство неможливе без таких технологій зв’язку, як 5g, LPWAN, широкосмугового доступу до інтернету в сільській місцевості або супутникового зв’язку. Технологія 5G полегшує впровадження пристроїв, роботів і сенсорів ІР і забезпечує високошвидкісний зв’язок між ними. Це дає змогу фермерам точніше контролювати дані в режимі реального часу та вживати необхідних заходів.
Проведений за допомогою оптоволоконних кабелів високошвидкісний інтернет допомагає обмінюватися даними про поля в режимі реального часу, що має вирішальне значення, коли йдеться про поліпшення точності. Технології зв’язку підтримують й інші технології, як-от ІР, і всі вони в кінцевому підсумку узгоджено працюють, щоб створити сполучені фермерські господарства.
Галузь сільського господарства знаходиться на етапі революційного технологічного розвитку, особливо в розвинених країнах. У країнах, що розвиваються, темпи впровадження досить повільні, але також набирають обертів. Розумне землеробство робить сільське господарство більш прибутковим для фермерів. Доступ до інформації про конкретні локації, прогнози погоди та прогнози врожайності дають змогу застосовувати проактивні підходи у веденні сільського господарства. Низка різних технологій узгоджено працюють, щоб забезпечити легшу, точнішу та швидшу роботу фермерських господарств. Сучасне сільське господарство завдяки використанню пристроїв ІР, сенсорів і автоматизованих систем навіть дає змогу фермерам працювати з дому.
Тенденції, технології та стартапи в сільському господарстві, викладені в цьому звіті, описують лише невелику частину тенденцій у сільськогосподарській галузі, які ми знайшли під час нашого поглибленого пошуку інновацій та стартапів. Рішення ІР, сільськогосподарської робототехніки та агробіотехнології, поряд з іншими, змінять галузь порівняно з тим, якою ми бачимо її сьогодні. Виявлення нових можливостей і новітніх технологій та їх впровадження у ваш бізнес має велике значення для отримання конкурентної переваги. Щоб дізнатися більше про сільськогосподарські технології, просто зв’яжіться з нами, і ми розглянемо сфери, які вас цікавлять. Для більш загального огляду можете завантажити наш безкоштовний Звіт про інновації в сільському господарстві, щоб заощадити час і поліпшити ухвалення стратегічних рішень.
Джерело: https://mind.ua/