Чемпіонат з інвестицій: Дніпропетровська область

«Чемпіонат України з інвестицій» – це спільний проект Корреспондента  і ДТЕК , покликаний розкрити інвестиційну привабливість кожного регіону України.

Адже в умовах економіки, що трансформується необхідно залучати як внутрішніх, так і міжнародних інвесторів. Світ глобальний і сповнений конкуренції, в тому числі – за руки, голови і інвестиції. І Україна цілком конкурентна в цьому змаганні. Чемпіонат проводився заради популяризації не лише України, як місця для ведення бізнесу, а й кожного з її регіонів.

Роль областей як самостійних суб’єктів стрімко зростає в зв’язку з відзначенням в Україні політикою децентралізації. Областям і територіальним одиницям у їх складі надано широкі права і можливості – в тому числі, в сфері залучення інвестицій.

В рамках проекту «Чемпіонат України з інвестицій» було вивчено результати діяльності місцевої влади щодо стимулювання інвестицій і створення нових робочих місць в приватному секторі. У фокусі досліджень опинились – приплив капіталу, поява нових підприємств, зростання рівня зарплат, а також ряд інших критеріїв.

Дніпропетровська область – глибоко індустріальний регіон, але з добре розвиненим аграрним сектором.

Ключові галузі – металургія, видобуток вугілля, залізної та марганцевої руди, машинобудування (у тому числі оборонна й космічна промисловість). Наприклад, КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля, розташоване в Дніпрі, – всесвітньо відомий розробник ракетоносіїв. «Павлоградвугілля» (ДТЕК) – флагман вугільної промисловості України, за 14 років роботи збільшив видобуток вугілля вдвічі. У 2018 році «Павлоградвугілля» забезпечив майже половину обсягу всього видобутого вугілля в Україні, а вугілля сьогодні – основа енергонезалежності країни. Дніпропетровський регіон один із найурбанізованіших – чисельність населення міст Кривий Ріг, Павлоград, Кам’янське, Марганець, Нікополь перевищує таку багатьох обласних центрів.

Дніпропетровська область не має сухопутних кордонів з іншими країнами, але при цьому регіон є одним із лідерів вантажоперевезень як автомобільним, так і залізничним транспортом. У Дніпрі є міжнародний аеропорт, його пасажиропотік за 2018 рік досяг 299 тис. чол. (Бориспіль – 12,6 млн чол., Одеса – 1,6 млн чол., Львів – 1,45 млн чол.).

Найбільше підприємство з іноземними інвестиціями області – «Арселор Міталл Кривий Ріг», воно належить компанії Arcelor Mittal, лідеру світової металургії.

За останні два з половиною роки в регіоні почав роботу асфальтобетонний завод Marini Top Tower, Нікопольська СЕС потужністю 246 МВт, також планується запустити проект будівництва індустріального парку «Павлоград» площею 250 Га (ДТЕК). За його допомогою місцева влада хоче залучити в область 370 млн дол. інвестицій.

Обсяг експорту на душу населення в області більш ніж удвічі перевищує середній по країні показник. Валовий регіональний продукт на душу населення майже в 1,4 рази вище середнього по країні, а рівень зарплати близько середньоукраїнського.

При цьому обласна влада неактивно використовує бюджет розвитку для стимулювання інвестицій в регіон – 2019 року він становить всього лише 0,31 грн у розрахунку на душу населення.

У жовтні 2018 року Дніпропетровська обласна рада оприлюднила оновлений інвестиційний паспорт регіону. Голова обласної ради Гліб Пригунов заявив, що документ відображає реальну економічну картину в регіоні, а такожпообіцяв, що дані в ньому щорічно оновлюватимуться.

З Інвестиційним паспортом Дніпропетровської області Ви можете ознайомитися на сайті Дніпропетровського інвестиційного агентства за посиланням.  

Найбільший потенціал в області залишається для розвитку важкої промисловості – електроенергетики, видобутку вугілля, руд, для металургії, машинобудування, хімічної промисловості. Більшість існуючих великих підприємств потребують додаткових інвестицій та модернізації – їх власники займаються цим досить активно. Приміром, компанія ДТЕК інвестувала 21 млрд грн у «Павлоградвугілля» з моменту його приватизації, що збільшило видобуток антрациту вдвічі – з 10 до 20 млн тонн на рік. Також регіон привабливий для АПК й альтернативної енергетики. Наприклад, корпорація ДТЕК розпочала будівництво Покровської СЕС, яка буде найпотужнішою в Україні.

Та крім розвитку важкої промисловості Дніпропетровська область має колосальний потенціал для розвитку бізнесів, орієнтованих на потреби населення, бо є велика кількість платоспроможних споживачів. Наприклад, йдеться про такі бізнеси, як виробництво продовольчих товарів, побутової хімії, одягу, взуття, меблів, предметів побуту, а також надання різноманітних транспортних і побутових послуг, громадське харчування.

З детальними підсумками «Чемпіонату з інвестицій» та рейтингом регіонів України за результатами 2018 року Ви можете ознайомитись за посиланням

Джерело: www.ua.korrespondent.net