Ведення бізнесу
Розвиток дружніх відносин та формування перспективних напрямків партнерства з Дніпропетровщиною завжди були одними з пріоритетів для Чехії.
2 листопада регіон відвідав перший секретар Посольства Чеської Республіки в Україні пан Ладіслав Горак, який зокрема відповідає за співпрацю з Дніпропетровською областю.
Тут він провів зустріч з керівництвом Дніпропетровського інвестиційного агентства DIA, щоб окреслити головні напрямки відновлення регіону та сфери двосторонньої співпраці. На цей час в області активно функціонує 20 чеських компаній, які вклали в регіональну економіку $11,9 мільйона. Ці підприємства спеціалізуються на будівництві, наданні послуг і промисловості. Серед них є відомі «Skoda transportation» та «Sweetondale», які успішно розвиваються в регіоні.
Такий позитивний кейс розвитку іноземної компанії у вітчизняному середовищі спонукає до пошуку нових можливостей та точок дотику бізнесів і влади обох сторін.
Валентина Затишняк, директорка DIA, представила чеській стороні інвестиційні проєкти та об’єкти спрямовані на відновлення та зміцнення регіону як безпекового хабу Південного Сходу: теплопостачання, водопостачання та водовідведення, забезпечення закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням та інші пропозиції.
Додатково, з портфеля Агентства були запропоновані проєкти від бізнесу регіону: створення інноваційного виробництва екологічного біорозкладного пакування, будівництво комплексу для зберігання, сортування й пакування плодової та овочевої продукції тощо.
Окрему вагу чеської сторони привернули ключові пріоритети інвестування у Дніпропетровську область, які пан Горак обговорив з представниками Агентства.
По-перше, регіон має реальний потенціал стати місцем для видобування титану та виробництва титанових виробів. Це створює ідеальні умови для інвесторів, які хочуть брати участь у приватизації та розвитку цієї галузі.
Також, виробництво листового скла в місті Вільногірськ відкриває широкі можливості для розвитку цієї галузі, адже Україна і сьогодні самостійно не виробляє цей життєво необхідний для будівельного сектору матеріал.
Власне будівельні матеріали, які є і будуть особливо актуальними після закінчення війни: запропоновано проєкти з виробництва термофасадів та залізобетонних виробів у містах Кривий Ріг та Нікополь, а також у селищі Межова.
Місто Дніпро має всі шанси стати великим центром виробництва сталевого прокату з полімерним покриттям, що є важливим кроком для подальшого виробництва профнастилу, вельми затребуваного як вітчизняними, так і закордонними будівельними компаніями.
Це тільки декілька деталізованих прикладів проєктів, що були запропоновані. Також Дніпропетровщина готова створювати з інвесторами виробництва водню з відновлювальних джерел, центри зберігання плодоовочевої продукції, виробництва сільськогосподарських машин, тролейбусів, протезні підприємства, заводи для ефективного поводження з побутовими відходами та багато іншого.
Всі зазначені вище напрямки відкривають шляхи для успішної взаємодії з регіоном, надаючи інвесторам можливість стати рушієм масштабного процесу відновлення та розвитку Дніпропетровщини.
На регіональному рівні Чехія визначилась саме з підтримкою Дніпропетровської області. Тільки цього року регіон відвідали Президент Чехії Петр Павел, уповноважений Уряду Чеської Республіки з питань реконструкції України Томаш Копечний та парламентська делегація на чолі з Головою Комітету Сенату Парламенту Чехії Павелом Фішером. В липні вперше з початку війни в регіоні було проведено міжнародний бізнес-форум за участі чеської бізнес делегації та наукових кіл. Завдяки цій події були сформовані наукові партнерства, що допомогли отримати відповідні гранти.
Станом на сьогодні в Україні діють наступні чеські програми підтримки:
Чехія вбачає у регіоні значний потенціал для подальшого розвитку двосторонніх відносин та інвестиційної співпраці. Вже навесні тут планується відкриття представництва посольства Чеської Республіки у Дніпропетровській області.
Більше цікавих новин про розвиток регіону та його інвестиційні партнерства ви можете знайти у Телеграм, Фейсбук та на офіційному сайті Агентства.