9 липня 2021 року відбулась Регіональна конференція «Економічне сьогодення та майбутнє молоді в громаді». Під час заходу Дніпропетровське інвестиційне агентство (DIA) презентувало потенціал Кам’янського району, його економічну характеристику, а також наявні пропозиції для інвесторів з метою формування успішного іміджу території та її промоції.  

В заході, ініціаторами якого виступили депутати обласної ради Олександр Бондаренко та Валерія Світла, взяли участь представники територіальних громад Кам’янського району, спеціалісти DIA на чолі з директоркою Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства, Валентиною Затишняк, Віталій Жмуренко – Віцепрезидент Дніпропетровської торгово-промислової палати.

Головна мета конференції – формування стійкої комунікації між учасниками шляхом проведення дискусій, воркшопів, навчання та обміну досвідом. В результаті цих заходів буде створений надійний фундамент для ефективної співпраці та взаємовигідного партнерства у майбутньому.   

В першу чергу, громадам важливо сформувати чітку стратегію свого розвитку та залучити молодь, як основну рушійну силу, до реалізації передбачених цілей та розвитку території в цілому.

Валентина Затишняк провела воркшоп на тему: «Підвищення інвестиційної привабливості Кам’янського району через формування та запровадження місцевих преференції». Також була надана характеристика району, презентовані основні інструменти залучення інвесторів та відзначено чому саме преференції є ефективними у контексті громад.

«Кам’янський район – один з найбільших у Дніпропетровській області та охоплює понад 15% її площі. На території району функціонує 14 589 суб’єктів господарювання, а обсяг реалізованої продукції складає 7% від загального обсягу всієї області. Це якнайкраще демонструє розвиненість Кам’янського району, економічну активність та його значення для розвитку всього Дніпропетровського регіону. В цьому контексті ефективне впровадження місцевих преференцій значно посилить цю територію та стане «зеленим світлом» для інвесторів, як вітчизняних, так і міжнародних» – підсумувала Валентина Затишняк.

На території району є понад 400 га вільних земель різного цільового призначення, а також 3 пропозиції та 8 об’єктів нерухомості від громад та бізнесу для інвесторів. Детальну інформацію про громади, що розташовані тут можна знайти за посиланням.  

Варто зазначити, що практика проведення семінарів з місцевих преференцій вже зазнала позитивного фідбеку від представників Дніпровського, Павлоградського та Новомосковського районів

Перед завершальною частиною заходу учасники активно дискутували між собою, адже теми, яким була присвячена конференція є дійсно актуальними для кожної громади не тільки Кам’янського району, а й всієї області. Були досягнуті домовленості щодо подальшого діалогу між представниками громад та керівництвом області з метою успішного розвитку громад Дніпропетровського регіону.

Зі свого боку, DIA, як надійний інформаційний партнер територіальних громад, пропонує свої інтерактивні інформаційні ресурси для просування пропозицій ТГ, а саме:

Зазначені продукти є результатом активної роботи DIA та можуть бути використані для промоції територій, а також отримання інформації про регіон у форматі open data.