Індія та Дніпропетровщина: особливості експортно імпортних відносин

В умовах диверсифікації географії українського експорту важливим питанням порядку денного є розвиток торговельних відносин з країнами Азії. І в цьому контексті одним з ключових в регіоні є ринок Індії.

На сьогоднішній день економіка Індії розвивається, модернізується її енергетичний комплекс, аерокосмічна сфера, транспортна інфраструктура, відбувається активний розвиток інформаційно-комунікаційної сфери, фармацевтики, військового сектора.

Індія є третьою економікою світу за розміром ВВП з урахуванням показників паритету купівельної спроможності. А ще – це величезний споживчий ринок з населенням в більш ніж 1.3 млрд осіб. Також країна демонструє найвищі показники росту серед найбільших світових економік в останні роки.

Саме тому в Експортній стратегії України на 2017-2021 роки, Індія визначена ринком у фокусі. 

Розглядаючи пріоритетність індійського ринку та можливість перспективного партнерства, Дніпропетровське інвестиційне агентство (DIA) проаналізувало зовнішньоекономічні відносини Дніпропетровської області з Індією за минулий рік.

Загальний товарообіг (товари та послуги) Дніпропетровщини з Індією у 2018 році склав $ 198.6 млн, продемонструвавши від’ємну динаміку у порівнянні з 2017 роком. Експорт товарів з області склав $ 138.4 млн. Водночас, імпорт товарів з Індії за цей же період становив $ 52 млн. Позитивне торговельне сальдо на користь Дніпропетровської області склало $ 86 млн.

 

Товарна структура експорту з Дніпропетровської області до Індії не є диверсифікованою. З ТОП-5 основних видів продукції, що експортуються з області, найбільший обсяг займають жири та олії тваринного або рослинного походження (1.1% від загальносвітового імпорту Індії), чорні метали та вироби з них, а також інші недорогоцінні метали.

У 2018 році розпочато експорт органічних хімічних сполук ($ 374.8 тис.) з Дніпропетровської області до Індії

Якщо говорити про товарні групи, що імпортуються бізнесменами Дніпропетровщини з Індії, то серед ТОП-10 найбільший обсяг мають: фармацевтична продукція, насіння і плоди олійних рослин, чорні метали, машини та механізми, а також папір та картон (імпорт збільшився у 7 разів).

У 2018 році розпочато імпорт нових товарів з Індії до Дніпропетровської області, таких як: тютюн і промислові замінники тютюну, взуття, спеціальні тканини та вата.

Рекордне зростання імпорту з Індії за останній рік відбулося за такими категоріями: одяг та додаткові речі до одягу (імпорт збільшився в 323 рази); годинники (збільшення у 262 рази), іграшки (збільшення у 203 рази), бавовна (збільшення у 22 рази), алюміній і вироби з нього (збільшення у 13 разів).

Індія – стратегічний партнер в сфері економічного, наукового і промислового співробітництва. І поглиблення відносин має стимулювати взаємний розвиток.

Перспективні напрямки двостороннього співробітництва, зокрема в економічній сфері, розглядаються у рамках діяльності Міжурядової українсько-індійської комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву.

Більше цікавої інформації про можливості ринку Індії для українських компаній в секторі зелених технологій та аерокосмічної галузі за посиланнями: