Інвестиції у створення повного циклу виробництва титану

Військові дії рф проти України позначилася на розвитку титанової галузі України, зокрема на видобутку руд, що містять титан, і виробництві титанових виробів.

Україна має 20% зафіксованих світових запасів титанових руд. Обсяг балансових та позабалансових запасів титанових руд становив 81,15 млн куб.м. Обсяг експорту руд, що містять титан, у 2022 році знизився на 41,8% до обсягу 322,1 тис. тонн. Виторг експортерів титану скоротився на 19,6%, до $130,1 млн. Крім того, санкційна політика та повернення у державну власність титанових активів країни-агресора та приватизація державних активів формують перерозподіл ринку.

Можливості для бізнесу у цьому секторі великі з точки зору підвищення стабільності світової системи та глобальної пропозиції цих ресурсів не лише в рамках ЄС, а й на рівні світових постачань.

Дніпропетровська область має підприємства, як з видобутку титанової сировини так і виробництва титанової продукції. Потенційним інвесторам пропонується до приватизації 2 родовища від АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» , що є унікальним підприємством, яке є основою вітчизняної титанової галузі та ключовим елементом потенційного повного циклу титанового виробництва. Зокрема, родовище Малишевське, яке розташоване у м. Вільногірськ, Дніпропетровська області, розробляється Філією «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат».

АТ «ОГХК» здійснює розробку титано-цирконієвих родовищ та виробництво рутилового, ільменітового та цирконового концентратів, а також збагачення відповідних концентратів. Філії компанії ведуть видобуток та збагачення титанових руд в Україні і є одними з найбільших у світі видобувачів цих копалин.

АТ «ОГХК» веде активні переговори про продаж західним партнерам продукції та вже уклала пряму угоду про постачання 80 тис. тонн концентрату ільменіту американській The Chemours. Також в планах компанії – збагачення ільменітового концентрату до кінця поточного року на рівні 18 тис. тонн на місяць. Балансові запаси компанії становлять 4,2 тис. тонн ільменіту, 243 тис. тонн рутилу та 127 тис. тонн циркону.

Титанова промисловість є пріоритетною для Дніпропетровської області.

Запрошуємо до інвестиційного порталу DIA ознайомитися з інвестиційними пріоритетами Дніпропетровщини. У разі виникнення додаткових питань та пропозицій, прохання звертатись на e-mail: info@dia.dp.ua.