Інвестиційні проєкти на супроводі DIA: відновлювально-оздоровчий кластер

Дніпропетровська область має потенціал для посилення відновлювально-оздоровчого кластера, як для задоволення потреб українських воїнів, так і розширення напрямків туристичної галузі в майбутньому. Перевагу для посилення кластера створюють наявні природні ресурси, розвинена інфраструктура та найкращі світові практики реабілітації. Одним з головних природних ресурсів – є мінеральні води, які мають лікувальні властивості. А розвинуту інфраструктуру області наповняють сучасні санаторії, готелі та бази відпочинку.

Інвестиційні проєкти у лікувально-оздоровчій сфері є перспективними, оскільки туризм є однією з найбільш швидко зростаючих галузей світової економіки.

На супроводі DIA є два інвестиційні проєкти від бізнесу регіону для стратегічних інвесторів, які мають намір швидко реалізувати проєкти у лікувально-оздоровчій сфері:

  • Створення сучасного, лікувально оздоровчого комплексу (ТОВ «Санаторій  «Курорт Орлівщина», Піщанська сільська  ТГ, Новомосковський р-н) сайт: https://spa-kurort.com.ua/
  • Створення спортивно-оздоровчого екологічного центру відпочинку (ТОВ «АРМАН ГРУП», Верхньодніпровська ТГ, Кам’янський район) сайт: http://www.baza-otdiha.dp.ua/ 

Проєкти базуються на діючих комплексах: база відпочинку та санаторій, що мають необхідну інженерну інфраструктуру та попередній досвід, пов’язаний з інвестиційним проєктом. Наприклад ТОВ Санаторій «Курорт Орлівщина» вбачає підвищення своєї конкурентоспроможності через розширення спектра інноваційних, оздоровчо-лікувальних послуг шляхом реконструкції клінічного, житлового корпусів та будівництва курортного SPA-центру з басейном. Також передбачається придбання нового обладнання, яке додатково надаватиме 3 види послуг та розширить 5 існуючих.

Інвестиційні потреби компанії оцінюються в $ 1,7 млн, де $ 306 тис. – ресурси компанії для реалізації проєкту. Основними механізмами співробітництва з інвестором є зворотні інвестиції з періодом повернення 2-3 роки або грантове фінансування проєкту.

На даний час Санаторій має ліцензію на здійснення більш 76 видів медичних діяльності та сертифікат вищої акредитаційної категорії (сертифікат якості ISO).

Максимальна ємність ліжкового фонду складає 309 ліжок, в тому числі 293 ліжка цілорічного функціонування та 16 – сезонного функціонування. 9 спальних корпусів Санаторію забезпечені автономним опаленням та всіма зручностями в кожному номері, цілодобовим гарячим і холодним водопостачанням. Функціонує 11 лікувальних відділень.

Розвиваючи напрямок санаторно-курортного лікування та відпочинку, Санаторій також надає послуги з проведення конференцій, семінарів, ділових та освітніх зустрічей, корпоративних заходів і заходів масового відпочинку

Детально ознайомитись з інвестиційними проєктами DIA можна за посиланням https://dia.dp.gov.ua/investicijni-proyekti/