Інвестиційний потенціал Дніпропетровщини у воєнний час та діджитал-інструменти DIA

Лютий 2022 року приніс для кожного українця нову реальність, яка змінила життя як регіону, так і всієї незалежної України.

Дніпропетровське інвестиційне агентство також трансформується в умовах війни. Наразі на супроводі в Агенції знаходиться 27 інвестиційних проєктів та 34 пропозиції земельних ділянок щодо реалізації бізнес-ідей, які пропонуються зацікавленим компаніям за запитом.

Незважаючи на воєнний стан, до Дніпропетровського регіону дуже високий інтерес з боку як українського бізнесу, так і міжнародних партнерів. Тільки за 2022 рік було опрацьовано 25 звернень потенційних інвесторів, серед яких:

  • 11 запитів від країн (ФРН, Франція, Японія, Польща, Чехія та ін.) й партнерів (UkraineInvest, USAID з аграрного і сільського розвитку, МЗС, Мінекономіки, Дніпропетровська ОДА, громади регіону) щодо співробітництва та визначення пріоритетних напрямків, для можливого інвестування у виробництво на території Дніпропетровської області;
  • 10 пропозицій від представників бізнесу та громад регіону щодо розробки та супроводу інвестпроєктів;
  • 4 запити з релокації бізнесу від представників компаній щодо розгляду можливості оренди або викупу будівлі для переміщення виробництва у Дніпропетровську область.

При цьому, кількість відвідувачів Інвестиційного порталу зростає. Кінець року нам показав понад 60 тис. користувачів, які забезпечили більше ніж 220 тис. переглядів сторінок порталу. Активними відвідувачами Інвестиційного порталу, крім України, є представники таких країн як: США, Польща, Німеччина, Велика Британія, Ірландія, КНР, Нідерланди, Франція, Чехія, Італія, Канада, Ізраїль, Іспанія, Туреччина, Швеція, Швейцарія, Литва, Угорщина, Індія, Австрія, Японія та ін.

В 2022 році маємо також успішні приклади залучення інвестицій до регіону, серед них: проєкт щодо створення рекреаційної зони на березі річки Дніпро та 4 об’єкти інвестиційної нерухомості, що використовуються для реалізації проєктів у сфері АПК та промисловості.

Слідуючи трендам діджиталізації, DIA впроваджує інтерактивні інструменти для знайомства з потенціалом області як у воєнний, так і післявоєнний час.

Найбільш актуальні показники стану інвестиційної активності та основних секторів економіки, зібрані у щорічному виданні Investment Guide 2022/2023 ;

Земельні ділянки, площею понад 1800 га для реалізації проєктів житлової забудови та близько 400 тис. м² вільних виробничих площ, що пропонуються для релокації бізнесу до регіону, представлені на інвестиційній мапі Дніпропетровського регіону (дана інформація доступна за попереднім зверненням).

Обсяги зовнішньої торгівлі, прямих іноземних і капітальних інвестицій, а також можливість порівняти показники регіону з українськими та ознайомитись з підприємствами, що здійснювали свою зовнішньоекономічну діяльність, можна отримати в Модулі відкритих даних DIAGRAM;

База підприємств регіону DIABASE допоможе знайти партнерів з виробництва необхідної для Вас продукції або надання послуг. Тут зосереджена інформація про підприємства Дніпропетровського регіону (дана інформація доступна за попереднім зверненням).

Якщо Ви зацікавились інвестиційним потенціалом Дніпропетровщини, діджитал-інструментами DIA та бажає стати інвестором або партнером, запрошуємо звертатись до DIA із запитом на електронну адресу: info@dia.dp.ua.