Ведення бізнесу
Ісламська Республіка Пакистан дотримується нейтралітету та уникає відкритого засудження військової агресії країни-терориста росії проти України, на тлі заяв до мирного врегулювання конфлікту й дотримання норм міжнародного права. Але незважаючи на це, Пакистан цінує дружні відносини з Україною, які найбільшою мірою реалізуються у галузі військово-технічної співпраці та аграрному секторі. Україна неодноразово була гарантом харчової безпеки Пакистану, тож підтримка нашої держави, як надійного партнера, повністю відповідає національним інтересам Ісламської Республіки. Зазначене зумовлює висловлювання лідерів Пакистану на підтримку ЗСУ та загалом українському народу у справедливій боротьбі проти агресора.
Україна і Пакистан мають тісні військово-промислові зв’язки. У період з 1991 по 2020 рік Україна уклала з Пакистаном контракти на постачання озброєнь на загальну суму майже $1,6 млрд. Крім цього, торік Пакистан і Україна домовилися оптимізувати військові зв’язки, зокрема, у галузі оборонного виробництва, підготовки кадрів, контртерористичної діяльності та розвідки.
Головнокомандувач Армії Пакистану генерал Камар Джавед Баджва вперше офіційне засудив дії рф на Ісламабадському безпековому форумі 1 квітня 2022 року, де він відкрито заявив про неприпустимість нападу більшої, ядерної країни на меншу, та без’ядерну.
Пакистан має наміри приєднатися до постачання зброї Україні та відправив до України 159 контейнерів із боєприпасами, призначеними ЗСУ, включаючи снаряди калібру 155 мм, заряди для реактивних снарядів M4A2, запали M82 та підривники PDM.
Окрім військової допомоги, країна надає гуманітарну допомогу Україні. Уряд Ісламської Республіки направив дві партії гуманітарної допомоги народу України. У свою чергу Посольство Пакистану у Києві, у співпраці з фундацією Шагразада, передало медикаменти (лікарські препарати для невідкладної допомоги, електронне медичне обладнання) на суму $15,3 млн, а також теплу постіль, намети та харчові продукти. Всього було надано 80 тонн гуманітарної допомоги.
Пакистан залишається важливим торговельним партнером Дніпропетровської області. Про зростаючій рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.
Обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився у 5,3 рази та складав $10 млн, а це 1,5% від обсягу показника України. Підприємства Пакистану найбільш купують продукцію АПК, вироби з чорних металів, тощо.
11 підприємств Дніпропетровської області експортували свою продукцію на ринок Пакистану, це підприємства АПК та гірничо-металургійного комплексу.
За обсягом експортованої продукції до ТОП-5 підприємств експортерів входять наступні:
50 підприємств імпортерів регіону найбільше купували наступні товари: зернові культури, їстівні плоди та горіхи, синтетичні або штучні штапельні волокна, чорні метали, тощо. Імпорт товарів з Пакистану у Дніпропетровську область зріс на 1,4% та складав $8,54 млн. Доля регіону в імпорті товарів України з Пакистану перевищує 9%.
За обсягом імпортованої продукції до ТОП-5 увійшли наступні підприємства імпортери:
Імпортні операції переважно здійснювали підприємства АПК, переробної промисловості, гірничо-металургійного комплексу та торгівельні підприємства.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел та сайту Головного управління статистики у Дніпропетровській області.