Іспанія та Дніпропетровщина: особливості експортно імпортних відносин

Іспанія – важливий торгово-економічний партнер України, а також це потенційно великий споживчий ринок для нашої продукції.

Розглядаючи пріоритетність іспанського ринку та можливість перспективного партнерства, Дніпропетровське інвестиційне агентство (DIA) проаналізувало зовнішньоекономічні відносини Дніпропетровської області з Іспанією за минулий рік.

Загальний товарообіг (товари та послуги) Дніпропетровщини з Іспанією у 2018 році склав $ 101.1 млн, продемонструвавши від’ємну динаміку у порівнянні з 2017 роком. Експорт товарів з області склав $ 53.2 млн. Водночас, імпорт товарів з Іспанії за цей же період становив $ 47.4 млн. Позитивне торговельне сальдо на користь Дніпропетровської області склало $ 5.7 млн.

Серед основних видів продукції, що експортуються з області до Іспанії, найбільший обсяг займають чорні метали та вироби з них, жири та олії тваринного або рослинного походження, зернові культури, а також палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки.

У 2018 році розпочато експорт нових товарів з Дніпропетровської області, таких як: нікель і вироби з нього, овочі, продукти неорганічної хімії, екстракти дубильні, а також машини та механізми.

Рекордне зростання експорту до Іспанії за останній рік показали білкові речовини (збільшення у 16 раз), залізничні локомотиви (у 13 разів), скло та вироби із скла (у 9 разів).

Якщо говорити про товарні групи, що імпортуються бізнесменами Дніпропетровщини з Іспанії, то серед ТОП-10 найбільший обсяг мають: електричні машини (імпорт збільшився у 4 рази), фармацевтична продукція, продукти переробки овочів, ефірні олії, а також пластмаси і полімерні матеріали.

У 2018 році розпочато імпорт нових товарів з Іспанії до Дніпропетровської області, таких як: насіння і плоди олійних рослин, живі дерева та інші рослини, Молоко та молочні продукти, продукти з м’яса і риби, взуття а також живі тварини.

Рекордне зростання імпорту з Іспанії за останній рік відбулося за такими категоріями: порох і вибухові речовини (імпорт збільшився в 110 разів); меблі (у 15 разів); мідь і вироби з неї (у 7 разів); трикотажні полотна (у 5 разів); електричні машини (у 4 рази) та ін.