Марганецька ТГ: диверсифікація економіки, як запорука економічного зростання

Передача повноважень та ресурсів на рівень територіальних громад, визначила їх головними драйверами інвестиційних процесів. Саме в громадах зосереджені кадровий потенціал, сировинна база для переробки, проєкти та обʼєкти для інвестування.

Майже кожна спроможна громада зацікавлена в розвитку та залученні інвестицій. Досягнення цієї мети може забезпечити інвестиційний маркетинг, який пропонує громадам Дніпропетровське інвестиційне агентство (DIA).

Саме зазначені питання обговорювались 12 лютого 2021 року, під час онлайн наради «Економічний розвиток м. Марганець» за головування першого заступника голови Дніпропетровської обласної ради Геннадія Гуфмана та Марганецького міського голови Геннадія Боровика. В заході також взяли участь депутат Дніпропетровської обласної ради Олександра Сотула, заступник директорки DIA Алім Молодан та фахівці Марганецької міської ради.

Марганецька ТГ, згідно з даними Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу, має високий рейтинг 47,79 (середній по області – 25,85, по Україні 18,84), що дозволило громаді посісти 17 місце серед кращих територіальних громад Дніпропетровщини. Але, рівень дотаційності громади – 10,6%, та власні доходи на одного мешканця – 2 370 грн (в середньому по Україні 4 185 грн), демонструють низький рівень економічної активності.

Економіка громади є промислово домінуючою, та представлена гірничодобувною промисловістю, машинобудуванням, легкою та харчовою галузями. Але гірниче виробництво (АТ «Марганецький гірничо збагачувальний комбінат») та ремонтні підприємства, які орієнтовані на його обслуговування, формують монопрофільність громади та її високу залежність від стабільності роботи одного підприємства.

Вказане обумовлює необхідність диверсифікації економіки Марганецької ТГ через  залучення інвестицій у нові види економічної діяльності, перш за все переробну промисловість, логістику та виробництво будівельних матеріалів. У зв’язку із зазначеним, громаді було запропоновано проаналізувати наявні інвестиційні ресурси: сировинну базу, ініціативи підприємств, промислові обʼєкти та території, які спільно з фахівцями DIA будуть опрацьовані та розміщені на інвестиційному порталі регіону.

За результатами онлайн наради досягнуто домовленість щодо посилення комунікації Марганецької громади та DIA, для формування інвестиційних проєктів та пропозицій.

Більше про Марганецьку територіальну громаду читайте в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.