На Дніпропетровщині використовують інноваційний метод зберігання яблук

У серпні 2019 року у місті Підгороднє, Дніпропетровської області, компанія «Інсолар-Холод» завершила будівництво ІІ черги сучасного високотехнологічного сховища з лінією сортування та пакування яблук для ТОВ «Сади Дніпра», місткістю 2,5 тис. тонн  (загальна місткість комплексу вже становить 5 тис. тонн). Сховище збудовано за передовою технологією зберігання яблук у регульованій атмосфері – динамічному газовому середовищі (ДГС). Унікальна та інноваційна система управління ДГС була розроблена голландською компанією Van Amerongen, що дозволяє встановлювати вміст кисню і СО2 у сховищі автоматично, що надає змогу зберігати яблука в ідеальному вигляді до 2 років.

На сьогоднішній день – це самий передовий в Україні комплекс зі зберігання фруктів, що дозволяє значно економити електроенергію і до мінімуму скоротити втрати врожаю під час зберігання.

В Каталозі інвестиційних проектів представлено інвестиційний проект фермерського господарства «Відродження»: комплекс зі зберігання плодо-овочевої продукції та її сортування що передбачає будівництво холодильника з регульованим газовим середовищем, призначеного для високоякісного зберігання фруктів та овочів з подальшими сортуванням та пакуванням. Загальна місткість комплексу становитиме 5 тис. тонн. Зазначений інвестиційний проект був відібраний Офісом Президента України та Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest для представлення потенційним інвесторам.

Довідково: ТОВ «Сади Дніпра» (TM UApple, засновано у 2016 р.) – є одним із ключових виробників-експортерів яблук в Україні, який експортує свою продукцію до країн ЄС, Близького Сходу, Південно-Східної Азії тощо. Загальна площа яблуневого саду складає близько 100 га, де вирощують яблука таких сортів, як: Royal Gala, Red Delicious, Pinova, Golden Delicious, Fuji та Granny Smith. У планах компанії: зведення комплексу з ДРС загальною площею 20 тис. м², загальною місткістю понад 19 тис. тонн яблук.

За матеріалами Інформаційного агентства «АgroNews.ua»