Нікополь: місто логістичних можливостей та інвестиційних перспектив

11 березня 2021 року відбулась онлайн нарада «Стратегія розвитку міста Нікополь 2021» за головування першого заступника голови Дніпропетровської обласної ради Геннадія Гуфмана та Нікопольського міського голови Олександра Саюка. В заході також взяли участь депутат Дніпропетровської обласної ради Олександра Сотула, заступник директорки DIA Алім Молодан та директор КП «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» Микола Шевченко.

Дніпропетровське інвестиційне агентство (DIA) забезпечує інвестиційний маркетинг для муніципалітетів, а також формування та представлення проєктів і пропозицій для потенційних інвесторів на регіональних інвестиційних ресурсах.

Нікополь, згідно з дослідженнями Transparency International Ukraine в «Рейтингу прозорості міст-2019», посідає 34 місце в Україні. Найбільшу кількість балів було отримано за досягнення у сфері інвестицій та економічного розвитку – 7,8 з 10 можливих.

Місто забезпечене сприятливою інженерною та логістичною інфраструктурою, значною сировинною базою та кадровим потенціалом. Близько 60% населення є економічно активним та залучено у великих та малих підприємствах, 10397 та 11926 осіб відповідно. Чисельність фізичних осіб підприємців на ринку праці складає 5255 осіб, при цьому їх доля в економіці регіону – 4,5%.

За галузевим напрямком економіка Нікополя є промисловою та представлена металургією і виробництвом готових металевих виробів. В зазначених галузях працює 19 підприємств з іноземними інвестиціями загальним обсягом у $18,3 млн. Серед них варто відзначити Centravis, Maxiprom group, Інтерпайп Нікотьюб.

За результатами онлайн наради досягнуто домовленість щодо посилення співпраці між представниками м. Нікополь та DIA з метою формування проєктів та пропозицій.

Для потенційних інвесторів м. Нікополь, спільно з DIA, пропонує інвестиційний проєкт компанії «Авігея СТ» з виробництва будівельних матеріалів, а також 9 промислових земельних ділянок загальною площею 96,58 га.

Детальніше про земельні ділянки у м. Нікополь та новоствореному Нікопольському районі можна дізнатись на Інтерактивній інвестиційній мапі регіону.