Органічне господарство «УкрБіоЛенд» з Солонянського району та аналогічне підприємство у Апостолівському районі, спеціалізуються на вирощуванні амаранту, який має унікальні лікувальні властивості та застосовується у фармацевтиці і косметології. Зазначені господарства планують вирощувати органічну курятину на власних полях амаранту.

Синергія унікальності технології полягає в одночасному вирощуванні амаранту та птахів, за принципом: органічна курка, повністю вирощується у природному середовищі на полях амаранту з натуральним кормом. Користь такого м’яса характеризується високими поживними якостями та вітамінною цінністю.

У Дніпропетровській області під амарантом зайнято понад 350 га сільськогосподарських земль, які також можна поєднувати з органічним виробництвом курятини.

Амарантова галузь дуже розвинена у регіоні, про що свідчать наявність:

  • центру очищення амаранту, з локацією у м. Дніпро;
  • налагодженого виробництва зірваного (повітряного) амаранту, макаронних виробів, готових сніданків (м. Дніпро);
  • виробництва комбікормів з амарантовою макухою та екструдованим амарантом для усіх видів тварин (м. Кривий Ріг);
  • Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції у м. Дніпро, де можна придбати якісну амарантову олію першого холодного пресування таких брендів, як: «Жива крапля», «Shvedov», «Eco-olio», «Диво-амарант», «ElitPhito», «Амарант України».

Також про перспективи даної галузі у регіоні, свідчать такі плани, як:

  • виробництво шліфованої крупи (м. Дніпро);
  • будівництво органічного елеватора (смт. Солоне).

За матеріалами AgroReview